•°*”˜˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙ حدیث روز •°*”˜˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام فرمودند:
مبادا در دين دورويي ورزيد، كه همبستگي و وحدت در راه حقگر چه كراهت داشته باشيد از پراكندگي در راه باطل گرچه مورد علاقه شما باشد بهتر است؛
زيرا خداوند سبحان نه به گذشتگان و نه به آيندگان چيزي را با تفرقه عطا نفرموده است.

«نهج البلاغه، خطبه 176»

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
مردی از حضرت علی (ع) پرسيد :
اگر من آب بنوشم حرام است؟ فرمودند : نه
گفت: اگر خرما بخورم حرام است؟فرمودند: نه گفت: پس چطور اگه ايندو را با هم مخلوط كنم و مدتي در آفتاب بگذارم تا شراب شود خوردنش حرام است !
اميرالمومنين (ع) فرمودند : اگر آب به رو ي سرت بپاشم دردي احساس ميكنی؟ گفت : نه
فرمودند : اگر مشتی خاك بپاشم چطور ؟
گفت : نه
فرمودند : اگر ايندو را با هم مخلوط كنم و مدتي در آفتاب بگذارم آنگاه به سرت بزنم چطور ؟
گفت : فرق سرم شكافته ميشود.
حضرت فرمودند : حكايت آن نيز اينگونه است

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
جانم به فدايت
يااميرالمومنين علي(عليه السلام)

عبدالله بن عباس مي گويد روزي با رسول خدا در يکي از کوچه هاي مدينه مي رفتيم که علي ابن ابيطالب علیه السلام از راه رسيد و به رسول خدا اين گونه سلام کرد:

السلام عليک يا رسول الله
و رحمه الله و برکاته

پيامبر نيز در پاسخ فرمود:
و عليک السلام يا اميرالمومنين

از لقبي که رسول خدا به علي بن ابي طالب داد، تعجب کردم و به پيامبر گفتم:

اي رسول خدا، آنچه درباره پسرعمويم، علي، گفتي، از روي محبت و دوستي شخصي با او بود يا لقبي از ناحيه خداوند؟

رسول خدا فرمود: نه، به خدا سوگند، آنچه درباره علي گفتم، با چشم خودم ديده‌ام.
پرسيدم: اي رسول خدا چه ديديد؟

پيامبر فرموددر شب معراج به هر دري از درهاي بهشت نظر مي‌کردم، روي آن نوشته شده بود:

علي بن ابيطالب از هفتاد هزار سال پيش از خلقت آدم اميرالمؤمنين بوده است.

منبع :

بحارالانوار، جلد ۳۱ صفحه ۳۳۹، حديث ۸۱
@

Yas_e_shab

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
✨روزی جبرئیل امین نزد رسول خدا بود . در این هنگام امیرالمؤمنین (ع)وارد شد. جبرییل به احترام ایشان از جا حركت كرد. پیغمبرفرمود : آیا به احترام این جوان از جا بر می خیزی ؟

جبرییل عرض كرد : بله چون او حق استادی به گردن من دارد، وقتی خداوند مرا آفرید از من پرسید كه من كی ام و نامم چیست؟و تو كیستی و نامت چیست؟
من متحیّر شدم ماندم كه چه بگویم..
این جوان وارد شد و به من فرمود: بگو'' أنت ربّ الجلیل و اسمك الجمیل و أنا عبدك الذلیل و اسمی جبرییل''

پیامبر اعظم (ص) فرمودند : تو چه وقت آفریده شدی؟
عرضه داشت: از زمانی كه من خلق شده ام ستاره ای بود كه هر سی هزار سال یكبار طلوع می كرد و من آن را سی هزار بار دیدم..
حضرت فرمود آیا آن ستاره را می شناسی؟
عرض كرد بله یا رسول الله،
حضرت فرمود: علی جان قدری عمامه ات را بالا ببر،
كه نوری از پیشانی امیرالمومنین ساطع شد كه جبرئیل عرضه داشت : به خدا قسم این همان ستاره است.

( كتاب شریف القطره - ج 1. علامه مستنبط)

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
امام حسن عسكرى عليه‌السلام فرمودند:
ما پناهگاهى هستيم براى كسى كه به ما پناه آورَد. ونورى هستيم براى آن كه از ما پرتو طلبد. و موجب مصونيت كسى هستيم كه از ما پناه جويد.

هر كه ما را دوست بدارد در مراتب بالا با ما خواهد بود و هر كه از راه ما كج گردد به سوى آتش راه خواهد برد.

«مناقب ابن شهرآشوب: 4 / 435 - كشف الغمّة : 3 / 211»

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
امام صادق عليه‏السلام فرمودند:
چون خداوند مـؤمـن را از قـبرش درآورد تمثالى با او خارج شود كه در جلو او راه مى‏رود و هرگاه مؤمن يكى از صحنه‏هاى هراس انگيز روز قيامت را ببيند آن تمثال به او گويد : نترس و غم به خود راه مده ... مؤمن به او گويد ... تو كيستى؟ تمثال گويد : من همان شادى و سُرورى هستم كه به برادر مؤمنت رساندى.

"اصول كافي ، جلد 2، صفحه 190"

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
پيامبر خدا حضرت محمد مصطفی صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم - درباره آيه «و رتّل القرآن ترتيلاً»- فرمودند:
قرآن را روشن و شمرده بخوان و آن را مانند تخم علف، مپاش و همچون شعر به شتاب و بريده و بريده مخوان.
در شگفتيهايش درنگ كنيد، دلها را با آن به تپش و حركت درآوريد و همه كوشش شما اين نباشد كه به آخر سوره برسيد.(قابل توجه)

«نوادر راونديّ، ص30 - منتخب ميزان الحكمه،ص406»

آیات

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
حدیث نورانی از امام محمد باقر(ع):
تو را به پنج چيز سفارش مي کنم : اگر مورد ستم واقع شدي ستم مکن ، اگر به تو خيانت کردند خيانت مکن ، اگر تکذيبت کردند خشمگين مشو ، اگر مدحت کنند شاد مشو ، و اگر نکوهشت کنند ، بيتابي مکن .
بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج 75، ص (167)

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
جوادالائمه حضرت امام محمد تقى عليه السلام فرمود:

همانا جانها و مالهايمان از موهبتهاى گوارا و امانتهاى سپرده خداوند است، هر چه بخواهد، با خوشحالى وخرسندى از آنها بهره مندمان مى گرداند.

و هر چه را كه بخواهد، با دادن ثواب و پاداش مى گيرد، آنكه بى تابيش بر تحمل و استقامت وى افزون شود، اجر او از بين رفته است و از اين حالت به خدا پناه مى بريم.

"تحف العقول،صفحه 726»

بالا