۩۩۩ مسابقه هفتگی سوال برای اعضای انجمن ۩۩۩

آیا با ادامه داشتن ایت تاپیک راضی هستید؟

• مجموع رای دهندگان
    19

بـــسیــجیــــ خط رهـــبریــ

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
:god5:
p17mfuq0olsmflhbas2a.gif

سلامٌ عَلَیکُم وَ رَحمَةٌ اللهِ وَ بَرَکاتٌة

سوال اول: اولین کسی که لفظ « و عجل فرجهم » را در صلوات به کار برد چه کسی بود؟؟؟
امام صادق(ع) با حدیث شریفه شون:هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: "اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم"، از دنیا نمیرود مگر آن که قائم آل محمد(صلی الله علیه وآله) را درک میکند.
زمان پاسخگویی: سه شنبه

التماس دعا*یاعلی

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
همانطور که در ارسال های بالا گفتم هرکس که جوابش زودتر و دقیق تر باشه برنده است

برنده این هفته آقای

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
شیخ رجبعلی
بهشون تبریک میگم.
alachighedoosti.ir_images_000_008.gif

جایزه:
برای سلامتی خودشون و خانواده محترمشون سه صلوات بفرستید.

و مدال مسابقه از طرف مدیران انجمن

مبارکتون باشه
توجه:
فردا سوال هفته بعد قرار داده میشه

اما جواب دقیق تره این سوال رو میشه از آیه 78 سوره حج گرفت:
در اصطلاح قرآن، مسلمان به معنای تسلیم مطلق در برابر فرمان خدا و توحید کامل و خالص از هر گونه شرک و دو گانه پرستی است و به همین جهت است که قرآن کریم حضرت ابراهیم علیه السلام را مسلمان معرفی می کند.
وَجَاهِدُوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ ۚ هُوَ اجْتَبَاكُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ ۚ مِلَّةَ أَبِيكُمْ إِبْرَاهِيمَ ۚ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمِينَ مِنْ قَبْلُ وَفِي هَٰذَا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهِيدًا عَلَيْكُمْ وَتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ ۚ فَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ وَاعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَاكُمْ ۖ فَنِعْمَ الْمَوْلَىٰ وَنِعْمَ النَّصِيرُ﴿٧٨﴾
و در راه خدا جهاد کنید، و حقّ جهادش را ادا نمایید! او شما را برگزید، و در دین (اسلام) کار سنگین و سختی بر شما قرار ندارد؛ از آیین پدرتان ابراهیم پیروی کنید؛ خداوند شما را در کتابهای پیشین و در این کتاب آسمانی «مسلمان» نامید، تا پیامبر گواه بر شما باشد، و شما گواهان بر مردم! پس نماز را برپا دارید، و زکات را بدهید، و به خدا تمسّک جویید، که او مولا و سرپرست شماست! چه مولای خوب، و چه یاور شایسته‌ای!«78»

آخرین ویرایش:

ARKA

مدیر انجمن صندلی داغ
"بازنشسته"
دوستان سوال دوم رو بخونید

سلام خسته نباشید

یه پیشنهاد داشتم براتون.بنظرتون بهتر نیست که در پست افتتاحیه،و یا دومین پست در صفحه اول تاپیک سوالات رو بذارید؟
اینظوری دسترسی دوستان هم برای پیدا کردن سوال راحتتر است و با یه نقل قول به راحتی میتوانند پاسخ سوال شمارو بدهند.و شما هم با هر دفعه ویرایش همان پست خودتان سوال را تغییر دهید.

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام خسته نباشید

یه پیشنهاد داشتم براتون.بنظرتون بهتر نیست که در پست افتتاحیه،و یا دومین پست در صفحه اول تاپیک سوالات رو بذارید؟
اینظوری دسترسی دوستان هم برای پیدا کردن سوال راحتتر است و با یه نقل قول به راحتی میتوانند پاسخ سوال شمارو بدهند.و شما هم با هر دفعه ویرایش همان پست خودتان سوال را تغییر دهید.

راستش فکر نکنم جالب باشه
اینجور که بیان آخرین ارسال رو بخونند بهتره

رستگار

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
a%20(1).png

p17mfuq0olsmflhbas2a.gif

سلامٌ عَلَیکُم وَ رَحمَةٌ اللهِ وَ بَرَکاتٌة
سوال سوم: مشخصات زیر مربوط به کدام شخصیت مطرح میباشد؟؟؟
ورزشکار
در ورزش با توپ فعتالیت میکند
بازیکن مطرح یکی از تیم های باشگاهی اسپانیا بوده است
فصل های حضور در آن باشگاه : 1997-2002
تعداد بازی: 253
گلهای زده: 136
افتخارات
قهرمانی سوپر کاپ اروپا 1 دوره
(1997)
قهرمانی لیگ اسپانیا 2 دوره
(1997/98، 1998/99)
قهرمانی جام حذفی اسپانیا 1 دوره
(1997/98)
قهرمانی کوپا کاتالونیا 1 دوره
(1999/00)
تمارض آشکار او در جام جهانی 2002
پا چپ است
در جام جهانی 2002

مهلت پاسخگویی: تا جمعه شب
از دوستانی که قوانین و شرایط رو نخوندند تقاضا دارم که برن و ارسال اول همین تاپیک رو بخونند.ممنون

التماس دعا*یاعلی
برنده سوال این هفته : خانم فدایی رهبر

بهشون تبریک میگم و جوابشون کاملا درست بود

جایزه:
سه صلوات برای سلامتی خودشون و خانوادشون
و
مدال که از طرف مدیران اهدا میشود.مبارک باشه
سلام... بهتر نيست سوالاي مفيد بذاريد خب دونستن نام اين بازيكن فوتبال چ نفع دنيايي و يا آخرتي براي من داره ..اين دسته از اطلاعات در زمره ي علم بي منفعته

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام... بهتر نيست سوالاي مفيد بذاريد خب دونستن نام اين بازيكن فوتبال چ نفع دنيايي و يا آخرتي براي من داره ..اين دسته از اطلاعات در زمره ي علم بي منفعته

حرف شما درسته و اگر دیده باشید همه جوره دادم و بیشترم دینی بوده.باید طوری باشه که همه استفاده کنند و هدف منم بیتر دینی هست
ممنون از نظرتون

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
  • سوال ششم: کلمه فرخنده چی هست؟؟؟(اسمه یا لقب یا کنیه یا ...) و مربوط به کدام امام معصوم است؟؟؟ و در کدام کتاب آمده برای اولین بار؟؟؟

مهلت پاسخگویی: تا جمعه شب( 8 اسفند)
  • ملاک دقیق ترین پاسخ هست نه زود تر جواب دادند.
    از دوستانی که قوانین و شرایط رو نخوندند تقاضا دارم که برن و ارسال اول همین تاپیک رو بخونند.ممنون
  • التماس دُعایِ فَرَج و شَهادَت*یاعلی

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سلام ... فرخنده یکی از القاب امام زمان(ع) است که در یکی از کتب اسمانی یکی از ادیان اگر اشتباه نکنم ایرانیان باستان به ان حضرت لقب داده شده بود ...
مدال رو رد کن بیاد :Big Grin::Big Grin::Big Grin::Big Grin:

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
فرخنده لقب میباشد که شعیای پیغمبر آمده است
  • سوال ششم: کلمه فرخنده چی هست؟؟؟(اسمه یا لقب یا کنیه یا ...) و مربوط به کدام امام معصوم است؟؟؟ و در کدام کتاب آمده برای اولین بار؟؟؟

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

فرخنده لقب میباشد که شعیای پیغمبر آمده است
ببخشید قوانین رو مطالعه نکرده بودم
منبع این جواب از حرف هایی که در یکی از گروه های مذهبی شده بود است

بالا