اعتقاد نماز

mehrdadkiller

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
دوستان مطلب اول این بود http://forum.zaman-aj.ir/showthread.php?t=23152&p=131298#post131298 که مجبورم به خاطر اینکه بقیه متوجه سوال بشن اینجا بیان کنم

(ولی من از این مبحث سوال دارم که وقتی پدرم من رو در حال نماز میبینه با گفتن چند تا چرا ) دیگه جوابی به سوالاتش پیدا نمیکنم
1-مثلا چرا این کار رو میکنی ؟
2- اسلام اجازه ی فکر کردن از تورو گرفته چون تو مجبوری کاری بکنی که دلیلش رو نمیدونی ؟
و حرفی که در آخر گفته میشه : اسلام شریعته و شریعت روش درست بندگی پس شریعت در حقیقت یک قانونه و هر قانون باید دلیل و منطق داشته باشه تو توی این کارهات دلیل و منطق میبینی؟

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
1مثلا شما چرا این کار رو می کنید؟

خب در جواب باید گفت شما به خداوند متعال باور دارید درسته

نمازه برای چی ؟ برای عبادت پرودگارا

کسی که حب الهی رو در درونش حس کنه و باور قلبی به الله داشته باشه الله رو عبادت می کنه حالا چگونه با نماز

در جوابشون به سادگی باید بگید چون الله رو باور دارم و ستایش می کنم

2اسلام اجازه فکر کردن رو از تو گرفته چون تو مجبوری کاری رو انجام بدی که دلیلش رو نمی دونی؟

خب در جواب باید گفت اسلام از من اجازه فکر کردن رو از ما نگرفته

این ما نیستیم که دنبال دلیل برهان نمی ریم

چیز هایی مانند نماز روز و دیگر احکام چیز هایی هستند که از کودکی به ما اموزش دادن بدون این که دلیل و برهانی در این بار به ما بگن

این مشکل ما نیست این مشکل تربیت ماست

و اگر دنبال دلیل و برهان می خواین و بهتون این دلیل برهان رو نشون ندادن باید خودتون برید دنبالش

ندونم کاری های افراد رو نمی شه به اسلام نسبت داد

3
اسلام شریعته و شریعت روش درست بندگی پس شریعت در حقیقت یک قانونه و هر قانون باید دلیل و منطق داشته باشه تو توی این کارهات دلیل و منطق میبینی؟

دلیل برهان نماز و این کار ها الله

حالا اگر با وجود الله مشکلی است

باید برید سراغ برهان های اثبات وجود الله!!

موفق باشید
:53:

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
به پیوست عرض کنم دلیل برهان همیشه خوبه و باید دنبال باشید

ولی هیچ چیز

هیچ چیز نمی تونه جای شناخت شهودی و باور قلبی رو بگیره

mehrdadkiller

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
حرف شما درسته در این حالت که من بخوام حرفی بزنم به یک نفر که توی ایران بزرگ شده
پدر من اسلام رو دین احمق ها میدونه چون مادرم هم کمی مسیح رو قبول داره به چیز های دیگه کاری نداره ولی به خاطر اینکه جوونیش توی ایران بوده از اسلام متنفره من هم فقط به خاطر داییمه که یک مقدار از اسلام سر در میارم و دنبال این شریعت افتادم و اگر نه مثل بیشتر آشنایانمون ...
من حرفم اینه که وقتی دین اسلام مطرح میشه تنها حرفی که به من زده میشه عمل بدون اگاهیه (به هر دلیل) ولی وقتی از مسیحیت صحبت میشه رفتار و اعمال افراد مورد بررسی قرار میگیره و دلایل به افراد با بیشترین تکرار گفته میشه ولی بعضی از کار های توی مسیحیت its fun (که حتی خود معتقدان توش تعمل میکنن)
من میخوام بگم که من پدر و مادر شریعت مدار ندارم تقریبا به هیچ مذهبی : پس این حرف شما که اسلام گفته این چون خدا گفته و باید انجام بشه تا حدی متوجه نمیشم چون به خدا اعتقاد دارم ولی شریعتی که شما میگید رو کاملا قبول ندارم پس برای من عبادت توی اسلام باید منطقی باشه چون تمام کار های خداوند منطقیه و اگر من نفهمم منطقش رو پس برای من نیست

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
پدر من اسلام رو دین احمق ها میدونه چون مادرم هم کمی مسیح رو قبول داره به چیز های دیگه کاری نداره ولی به خاطر اینکه جوونیش توی ایران بوده از اسلام متنفره من هم فقط به خاطر داییمه که یک مقدار از اسلام سر در میارم و دنبال این شریعت افتادم و اگر نه مثل بیشتر آشنایانمون ...
من حرفم اینه که وقتی دین اسلام مطرح میشه تنها حرفی که به من زده میشه عمل بدون اگاهیه (به هر دلیل) ولی وقتی از مسیحیت صحبت میشه رفتار و اعمال افراد مورد بررسی قرار میگیره و دلایل به افراد با بیشترین تکرار گفته میشه ولی بعضی از کار های توی مسیحیت its fun (که حتی خود معتقدان توش تعمل میکنن)
من میخوام بگم که من پدر و مادر شریعت مدار ندارم تقریبا به هیچ مذهبی : پس این حرف شما که اسلام گفته این چون خدا گفته و باید انجام بشه تا حدی متوجه نمیشم چون به خدا اعتقاد دارم ولی شریعتی که شما میگید رو کاملا قبول ندارم پس برای من عبادت توی اسلام باید منطقی باشه چون تمام کار های خداوند منطقیه و اگر من نفهمم منطقش رو پس برای من نیست

خب در این مورد مگر جناب منتظر کامل توضیح ندادن؟!

mehrdadkiller

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
توضیحی که مبنی بر پذیرش بود ::یعنی وقتی این توضیح مصداق داره که دین رو پذیرفتم و به اصطلاح شما *ایمان* دارم ولی من باز هم میگم مشکلی که در این خصوص دارم اینه که به دلایلی که توی چت باکس و تایپیک اول و دوم گفتم ایمانی به اسلام نیاوردم ولی تا حدی قبولش دارم و در حال پذیرشش هستم و میخوام ببینم آیا این حرف ها و منطقی که از اسلام از افراد کمی شنیدم درسته ؟
دوباره میگم اگر من نظری میدم یا حرفی بر این اساس میزنم به خاطر اینه که افرادی که نزدیک من زندگی میکنن خدا رو قبول ندارند ولی من پیش خودم احساس میکنم خدا وجود داره و باید عیسی و مهدی اسلام ظهور کنن
ولی نظر هایی که گفته میشه یک طرفانه است و در خصوص افرادیه که داخل ایران زندگی میکنن یا خانواده ی کاملا مذهبی دارند

من حرفم اینه برای عبادتی که خداوند برای پیروانش در نظر میگیره منطقی باید حکم کنه چون خداوند بر منطق کار میکنه و تمامی کار های مرتبط با اون هم باید بر منطق باشه ولی توی قسمتی هایی از اسلام این موارد بر عکس گفته شده

افرادی که متوجه منظور سوال نشدند لطفا پیغام خصوصی بدند و جوابی اشتباه و غیر مرتبط ندن

بالا