دعاي اداي قرض موسي كاظم عليه السلام‏

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
مردي به خدمت امام موسي كاظم عليه السلام شكايت كرد كه كار من بسته شده است و به هر كاري كه متوجه مي شوم، سود نمي يابم و به هر حاجت كه روي نهم برآورده نمي شود. حضرت فرمودند: بعد از نماز صبح ده مرتبه بگو:
سُبْحٰانَ اللّهِ الْعَظيمِ وَ بِحَمْدِهِ اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَ اَسْئلُهُ مِنْ فَضْلِهِ.
راوي گويد: بعد از مدتي مال بسيار به دست من آمد.

گنجهای معنوی
رضا جاهد

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
دعای ادای قرض از امام صادق(ع)

عیاشی از عبدالله بن سنان روایت کرده است: به خدمت حضرت صادق(ع) رفتم حضرت فرمود: میخواهی تو را دعایی تعلیم کنم که چون بخوانی حقتعالی قرض تو را ادا کند و حال تو نیکو شود؟ گفتم: چه بسیار محتاجم به چنین دعا. حضرت فرمود: بعد از نماز صبح بگو:
تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الْقَیُّومِ الَّذی لایَمُوتُ وَاَلْحَمْدُالِلهِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ وَلَداً وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ شَریکٌ فِی الْمُلْکِ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ کَبِّرْهُ تَکْبیراً اللّهُمَّ اِنی اَعُوذَ بِکَ مِنَ البُؤسِ وَ الْفَقْرِ وَ مِنْ غَلَبَهِ الدَّینِ وَ السُّقْمِ وَ اَسْئَلُکَ اَنْ تُعینَنی عَلی اَداءِ حَقِّکَ اِلَیْکَ وَ اِلَی النّاسِ (و به روایت شیخطوسی چنین است) وَ مِنْ غَلَبَهِ الدَّیْنِ فَصَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِهِ وَ اَعِنی عَلی اَداءِ حَقِّکَ اِلَیْکَ وَ اِلَی النّاسِ.
گنجهای معنوی
رضا جاهد

بالا