*** فرازهایی زیبا از صحیفه سجادیه***

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

فرازهایی از دعای پنجم:

...خدایا ما را به لطف بخشش خود،از بخشش بخشندگان بی نیاز گردان و با پیوند خویش مار را از هراس پیوند گسستن دیگران دور ساز،تا با وجود بخشش تو از دیگران چشم بخشش نداشته باشیم،و با وجود احسان تو از تنگ چشمی ایشان به هراس نیاییم.
...خدایا،بر محمد و خاندانش درود فرست و کارها را چنان تدبیر کن که به سود ما باشد،نه زیان ما....
...خدایا،هر کس که تو یاورش باشی،یاری نکردن دیگران زیانش ندهد،و هر کس که تو عطایش بخشی،تنگ چشمی دیگران از او نکاهد،و هر کس هدایتش به دست تو باشد،فریب گمراهان پای او را نلغزاند.
پس بر محمد و خاندانش درود فرست و مارا به عزت خویش از گزند بندگانت در امان دار،و با بخشش خود،از غیرت خودت بی نیاز گردان،و در پرتو ی هدایت خویش،ما را به راه حق انداز.....

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
پاسخ : فرازهایی زیبا از صحیفه سجادیه

بخشى از دعاى شماره 20 از صحيفه سجاديه :

اگر غم به سوى شما لشكر انگيزد، قوى باشيد كه ساز و سلاح شما در مقابله با لشكر غم ، خداوند سبحان و مقتدر است .

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : فرازهایی زیبا از صحیفه سجادیه

پروردگارا به درگاه تو پناه می آورم و تو نیز پناهم بخش تاموجودی آزمند و خویشتن دوست نباشم .
مگذار که صولت خشم حصار بردباری مرا درهم بشکند و حمله ی حسد مناعت فطرت مرا به خفت و مذلت فرو کشاند .
پروردگارا از بد خویی که دل دوستان بشکند و به دشمنان نشاط و نیرو بخشد از لجاج شهوت که همت های بلند را پست سازد و پرده ی عفاف و عصمت چاک زند به درگاه تو پناه می آورم.

:53:

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

خـــدای مــن،
تنها دست توست که مي تواند قلب تأثير پذير مرا از شر خواسته هاي نفس خلاص گرداند و تنها دَم خداوندي توست که مي تواند اين دل را که در زير پنجه هاي نفس به حالت اغماء افتاده است نجات دهد.

صحیفه سجادیه

0.810682001383000670_parsnaz_ir.jpg

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
دعا در حق پدر و مادر در کلام امام سجاد(ع)
«صحیفه سجادیه، دعای 24»

خدایا چنان كن كه هیبت پدر و مادر در دل من چون هیبت پادشاهى خودكام قرار گیرد اما من با آنها مانند مادر مهربان باشم.
خدایا طاعت پدر و مادر و نیكى به آنها را براى من مطبوع تر گردان از خواب در دیده خسته و گواراتر از آب سرد در كام تشنه، چنان كه خواهش آنها را بر خواهش دل خود مقدم دارم. و پسند خاطر آنان را بر پسند خاطر خود بگزینم و نیكى آنها را درباره خود گرچه اندك باشد بسیار شمارم و نیكى خود را درباره آنها اگر چه بسیار باشد اندك ببینم.
خدایا، آواز مرا پیش ایشان پست و سخن مرا با آن‌ها خوش گردان، و خوى مرا نرم كن، و دل مرا بر آنان مهربان، و مرا نسبت به آن ها خوش رفتار و دلسوز گردان.

بالا