ریست کامپیوتر

gole yakh

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
سلام
خسته نباشید
می خواستم بدونم کامپیوتر من چرا زود به زود ریست می کنه
با تشکر

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
در ضمن، این ریست شدن اگر توسط سیستم انجام بگیره
می تونه چند تا علت داشته باشه که میگم:
1- سخت افزاری
2- نرم افزاری
سخت افزاریش شامل، درجه حرارت سی پی یو میشه
یعنی CPU شما خیلی داغ میشه و نیاز داره که یا فن اون درست بشه یا اینکه اون ژل بین سی پی یو و منبعی که گرما رو از سی پی یو میگیره از بین رفته باشه.
یک مورد دیگه کمبود حافظه است، پیشنهاد میکنم اگر رمتون پایین هست، ویندوزتون XP باشه تا سیستم جا کم نیاره اگرم اوکیه مشکل از سی پی یوی شما می تونه باشه.
یک مورد دیگه هم POWER یا همون منبع تغذیه هست که خودم دیدم مشکل پیدا کرده و هی سیستم یا ریست یا خاموش میشه
که تنها راهش بردن به شرکت های کامپیوتری و تعویض قطعه هست.
درجه حرارت CPU را چک کنید (در قسمت Setup سیستم امکانپذیره هم چنین نرم افزار هم داره) اگر بالا باشه مشکل از فن شما هست باید تعویض بشه
اگر هم با اجرای یک نرم افزار درجه حرارت بالا میره ، مشکل از رم یا کارت گرافیک شماست که اینم باز باید توجه بشه که درست کنید
اگر آشنایی ندارید ببرید سیستمو یک جا نگاه کنند و نظرشونو بدهند.
نرم افزاری هم
شامل وجود ویروس هست که در ویندوزتون پخش شده و خود به خود reboot میکنه میشه. البته این ویروس ها اسمشون malware هست (نرم افزار مخرب!)
که باید آنتی malware یا ویروسیاب قوی نصب کنید تا مشکل مرتفع بشه.
سوالی بود در خدمتم.

ستاره ی مظلوم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
با درود، خود ویندوز بی اطلاع ریست میکنه یا از شما سوال میپرسه که ریست کنم؟
با سلام
این آیدی دوست صمیمی بنده میباشد و ب دلیل نداشتن سیستم باموبایل آنلاین میشه و ب سختی میتونه ج بدهد و از بنده خواستن که جواب بدهم

سیستمشون هیچ پیغامی نمیدهد و ریست میشود و رم سیستم 1 میباشد و آنرا ارتقا دادن و بازهم ریست میشد
الان ب یه خدمات کامپیوتری بردند که گفته رم را بد جا انداخته اند و مادر برد سوخته

میخواهد بدوند آیا این حرف درست میتونه باشه ؟

ستاره ی مظلوم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
سلام،
خب مادربرد سوخته باید تعویض بشه مشکل از همین باید باشه
مادربرد یعنی مادر همه قطعات و ... توقع دارید سیستم بالا بیاد؟
حرف شما درست و متین که مادربرد یعنی مادر همه قطعات
ولی چ ربطی ب بد جانداختن رم داره ؟

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
من بر اساس حرف شما گفتم نه چیز دیگه ... کارشناس سخت افزار نیستم ولی اگر اینطور باشه ظاهرا ارتباط داره چون اگه ورودی و خروجی (برق - اطلاعات و ...) درست نباشن غلط وارد بشن منطقیه که بسوزه.

ستاره ی مظلوم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
من بر اساس حرف شما گفتم نه چیز دیگه ... کارشناس سخت افزار نیستم ولی اگر اینطور باشه ظاهرا ارتباط داره چون اگه ورودی و خروجی (برق - اطلاعات و ...) درست نباشن غلط وارد بشن منطقیه که بسوزه.

بسیار ممنون از لطفتون

بالا