شما چي فكر ميكنيد؟

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
s4.picofile.com_file_7797543331_jr1pgc64ebezexynvcm.jpg

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
گاهی به خاطر موانعی دعاهای شخصی مستجاب یا مجاب نمیشه.

و کبوتر دعای ما در قفسه...

%DA%A9%D8%A8%D9%88%D8%AA%D8%B1_%D8%AF%D8%B9%D8%A7_%D9%82%D9%81%D8%B3.jpg

اما دعا برای دیگران خیلی به استجابت یا اجابت نزدیکه.

و کبوتر دعا را از قفس آزاد میکنه...

%DA%A9%D8%A8%D9%88%D8%AA%D8%B1_%D8%AF%D8%B9%D8%A7_%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF_%D8%B4%D8%AF.jpg

دعا برای خود ناشی از خودخواهی و دعا برای دیگران ناشی از دیگرخواهیه. دعا برای خود معمولا از طبیعت انسان نشات میگیره اما دعا برای دیگران از فطرت انسان نشات میگیره.

%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9_%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DA%A9%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%A7%D8%A8_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C.png

دعا برای دیگران صدقه و کمکه و انسان دوستی و صفتی خداییه چون خدا هم بدون چشم داشت برای انسانها خیر خواهی میکنه.

وقتی برای کسی دعا میکنیم خدا خوشحال میشه و دعا را زودتر مستجاب یا مجاب میکنه. زود کسی که براش دعا میکنیم مورد عنایت خدا قرار میگیره و به خاطر این دعا برای دیگران به خود ما هم توجه میکنه اگر چه برای خودمون چیزی نخواسته باشیم.

%D9%85%D8%AD%D8%AC%D8%A8%D9%87_%D8%AF%D8%B9%D8%A7_4.jpg

روایت شده که «کسی که پشت سر مسلمانی دعا میکنه، از آسمان ندا میاد که به خاطر هر فایده دعا، هزار فایده دعا نصیب خودت میشه.

اگه از کسی غیبت هم کردین، اول توبه کنین و بعد برای کسی که ازش غیبت کردین، اگه به دلیلی نمیشه ازش حلالیت بطلبین، براش از خدا آمرزش بخواهین. پس معلوم میشه اگه برای کسی درخواست آمرزش کنین، خدا قبول میکنه و او را می آمرزه.

اگه به کسی مدیون هستیم و نمیتونیم راضیش کنیم، اگه براش دعا کنیم، به خاطر اینکه براش دعا کردیم خدا هموزن دین و بدهی ما به او از گناهان او میبخشه

%DA%A9%D8%A8%D9%88%D8%AA%D8%B1_%D8%AF%D8%B9%D8%A7.jpg

.

پس از دیگران بخواهید براتون دعا کنن. در قرآن مجید هم داریم که:

وَمَا أَرْسَلْنَا مِن رَّسُولٍ إِلَّا لِيُطَاعَ بِإِذْنِ اللَّـهِ ۚ وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّلَمُوا أَنفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّـهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّـهَ تَوَّابًا رَّحِيمًا ﴿٦٤﴾

...........و چنانچه آنگاه که به خودشان ستم کردند (گناه کردند) و نزد تو آمدند و از خدا آمرزش خواستند و رسول نیز برایشان آمرزش خواست، بی شک خدا را آمرزنده و مهربان می یابند. (سوره مبارکه نساء ...آیه 64(

به برکت دعای پیامبر صلی الله علیه و آله مورد آمرزش قرار میگیریم وقتی که خود نیز اهل استغفار باشیم و توسل هم بکنیم به معصومین :S (31):...

قَالُوا يَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا كُنَّا خَاطِئِينَ* قَالَ سَوْفَ أَسْتَغْفِرُ لَكُمْ رَبِّي ۖ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ *

گفتند پدر جان! برایمان درخواست آمرزش گناهانمان کن که ما خطاکار بودیم. فرمود: به زودی برایتان استغفار میکنم چرا که او به تحقیق همواره آمرزنده و مهربان است.
این دعا برای دیگران را در آیه کریمه بالا در درخواست برادران حضرت یوسف علیه السلام از حضرت یعقوب علیه السلام هم میبینیم و این یعنی تایید خدا و پیامبرش سلام الله علیه.
سوره مبارکه یوسف(97 و 98

%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85_%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D8%A7%D9%84%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3_%D8%AF%D8%B9%D8%A7.jpg

معمولا ما با زبونمون گناه میکنیم: غیبت، دروغ، دل شکستن، تندی....(البته باید تلاش کنیم این گناهان را ترک کنیم ولی اگر ترک هم بکنیم بالاخره با این زبان گناه کرده ایم و زبان سالم دست نخورده نیست دیگه!

در کتاب الجواهر السنیه که کلیات حدیث قدسی است در باب هفتم ص ۱۴۶ اومده:

خداوند به موسی(علیه السلام) وحی کرد: ای موسی، مرا با زبانی بخوان که گناه نکرده است.

موسی علیه السلام عرض کرد: خداوندا! آن زبان را از کجا بیاورم؟ خطاب آمد: با زبان (شخص) دیگری مرا دعا کن. (یعنی به دیگران بگو التماس دعا.)

البته این حدیث قدسی را دو جور معنی کردن:

اول اینکه وقتی دعا میکنیم به صورت جمع دعا کنیم: مثلا: خدایا به ما روزی حلال عنایت کن. خدایا به ما پاکدامنی عنایت کن............

دوم اینکه از دیگران بخواهیم برامون دعا کنن.

اینطوری در حقیقت با زبون کس دیگه ای دعا کردیم. زبونی که «ما باهاش گناه نکردیم!!!!!»

پس برای دیگران دعا کنیم و از دیگران بخواهیم برامون دعا کنن.

من شروع میکنم. شما هم ادامه بدین!

خدایا! همه کسانی که این مطلب را میخونن و نظر میذارن را مورد آمرزش و لطف و رحمت و برکاتت در دنیا و برزخ و آخرت قرار بده و هر چی براشون بد میدونی ازشون بگیر و هر چی براشون خوب میدونی بهشون بده.

%D9%82%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%AD%D8%AC%D8%A8%D9%87.jpg

اللهم عجل لولیک الفرج: خدایا فرج امام غریب ما را برسون. حضرتش را عافیت عنایت کن و رهبر عزیزمون را عمر طولانی عنایت کن تا پرچم انقلاب را با دست مجروحش به دست معصوم امام عصرمون عجل فرجه بسپاره.

%D8%AF%D8%B9%D8%A7_%D8%AF%D8%B1_%D8%A8%D8%A7%D8%BA_%D9%85%D8%AD%D8%AC%D8%A8%D9%87.jpg

خدایا، همه عزیزانی که برای دیگران دعا میکنن را سرباز امام زمان عجل فرجه قرار ده.​

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام مرسی داداش منتظر واسه این بحث خیلی توپ که واقعا توی این روزا و توی این شهرا و کشورا خیلی بهش احتیاج داریم،مرسی:gol:خب من کاملا موافقم چون خودم با چشم خودم دیدم
ینی خدای مهربونم همیشه به من لطف خاصی داشته و اهل بیت خیلی عزیزم هم همیشه بهم کمک کردن
تا دعاهام در حق بقیه بگیره و برآورده بشه، اینو از خودم نمیگم میتونین از کساییکه براشون دعا کردم بپرسین! اما منظورم اینه که من خودم همیشه هر وقت برا یکی دیگه از ته دلم دعا کردم خدا آبرومو خریده و دعای من در حق اون بنده ی خدا رو برآورده کرده و واسه همینم همیشه هر دعایی میکنم اول بقیه و همسایه ها و
همه ی بچه های انجمن منجی و همه ی بچه های نت و کلا موبایلم و کساییکه اسمشون توی موبایلم هست و خونواده هاشون و همه ی موجودات دنیا و جهان و کهکشان(چون به هر حال فضاییا هم موجودات خدا هستن دیگه و همینطور حیوونا و گربه ی خودم گیزبورن عزیزم)و در آخر از همه واسه خونواده و فامیلامون و آخر آخر هم برا خودم دعا میکنم
چون من چیز زیادی از خدا نمیخوام شاید یکی دو تا بشه که هر کدومش چندتا زیر مجموعه داره که بین خدا و اهل بیت و خودمه:D یه بار چند سال پیش واسه یکی از فامیلای نزدیکمون دعا کردم و اون
موقع خیلی تو کار اهل بیت و اینا نبودم اما امام حسین و همچنان دوس داشتم و خدا جونم بهم یاد داد که از حضرت زینب عزیزم بخوام و دعا کنم
و بلافاصله بعد از دعام خداروشکر به لطف خدا و دعای حضرت زینب عزیزم اون فامیلمون خوب شد و برگشت خونشون:63:یا مثلا یکی از رفقام که خونشون بودم موقع برگشتن بهم گفت دعا کن دعام برآورده بشه
و منم سر نمازم و دعاهام دعاش کردم و چند روز بعد بهم گفت الناز دعات گرفتا(خداروشکر) و دعاهام برا بقیه
حتی یه بار بچه بودم، داداش امیرم و پسر داییم داشتن کارت بازی میکردن، بعدش امیر یا داییم درست یادم نیس گفتن الناز دعاش میگیره ها، بعد گفتن دعا کن اگه راس میگی، منم رفتم و از خدا خواستم و دعا کردم که بازیشون مساوی بشه و هیشکی نبازه و هیشکی هم نَبَره و همینطورم شد و بازی برنده ای نداشت!!! خخخ
من اون موقع ابتدایی بودم شاید چهارم پنجم ابتدایی! اما خدا معلومه که خیلی دوسم داشت و داره که خداروشکر بهم لطف زیادی کرده که برا بقیه دعا کنم و دعام بگیره خداروشکرت:x
امیدوارم با این حرفام فک نکرده باشین قصد ریا داشتم یا دارم چون اینجوری مشغول الضمه ی من میشینا:-wواقعا قصد ریا نداشتم
فقط خواستم از تجربه هامو بگم که از این تجربه ها زیاده، چون خدا هیچوقت ضایعم نکرده و الان من به خدای خودم میبالم که همچین خدای باحالی دارم ای جانم به فدات خداجون بانمک خودم:x

images

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
دوستان کلی دعا نوشتم و کلی دعا کردم توی این تاپیک اما تا سندش کردم متاسفانه همش پاک شد، اینم از شانس من!!!!!!!! سه ساعت نوشتم همش یهو پاک شد
و پروبلم لودینگ پیج اومد!!! انشالا که همش برآورده بشه انشالا
الان حسش نیس دوباره همشو بنویسم!! چون خیلی زیاد بود:(

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
دوستان کلی دعا نوشتم و کلی دعا کردم توی این تاپیک اما تا سندش کردم متاسفانه همش پاک شد، اینم از شانس من!!!!!!!! سه ساعت نوشتم همش یهو پاک شد
و پروبلم لودینگ پیج اومد!!! انشالا که همش برآورده بشه انشالا
الان حسش نیس دوباره همشو بنویسم!! چون خیلی زیاد بود:(

الناز توروخدا برا منم دعا کن :D

جدا از شوخی برام دعا کن که این آفتی که تو وجودم افتاده بره !:(
دعا کن بتونم باز سرمو بلند کنم و خدا دوستم داشته باشه :(

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
الناز توروخدا برا منم دعا کن :D

جدا از شوخی برام دعا کن که این آفتی که تو وجودم افتاده بره !:(
دعا کن بتونم باز سرمو بلند کنم و خدا دوستم داشته باشه :(
امروز فهمیدم