بدون قبول نماز اعمال دیگه قبول نیست؟؟؟؟

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
سلام
داشتم تاپیک امضای صفرو یکی از بشری خانم رو میدیدم
یکی از امضاهاشون توجهمو جلب کرد

siFHgn2_504.jpg

یعنی واقعا کسی که نمازش قبول نباشه سایر اعمالش قبول نیستن؟
ولی فکر نمیکنم این برداشت من درست باشه آخه خدا از یه دانه ی خردل خوبی و بدی بنده ش نمیگذره
خداهیچوقت بقیه اعمالو نادیده نمیگیره
مگه نه؟

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام
داشتم تاپیک امضای صفرو یکی از بشری خانم رو میدیدم
یکی از امضاهاشون توجهمو جلب کرد

siFHgn2_504.jpg

یعنی واقعا کسی که نمازش قبول نباشه سایر اعمالش قبول نیستن؟
ولی فکر نمیکنم این برداشت من درست باشه آخه خدا از یه دانه ی خردل خوبی و بدی بنده ش نمیگذره
خداهیچوقت بقیه اعمالو نادیده نمیگیره
مگه نه؟

بسم رب الحسین .. .

صد درصد همینطوری که شما میگید.
اگر امکان داره اون امضا رو نقل کنید تا روش بحث کنیم.
سپاس

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
خب همین عکسه که گذاشتمش
جمله ی پایین عکس رو میگم

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام منم فک نمیکنم خدا اعمال خوب دیگه ی ما رو قبول نکنه چونکه نمازو قبول نکرده! همه ی ما خداروشکر خدا بهمون این توفیق بزرگو داده که بتونیم نماز بخونیم و از دستور خدا اطاعت کنیم،
خدایی که میگه اگه ذره ای کار خوب بکنی من چند برابر بهت پاداش میدم و اگه
ذره ای کار بد بکنی تا هفت ساعت بهت فرصت توبه و پشیمانی از گناهو بهت میدم که بتونی با این کار توی این هفت ساعت کار بدتو جبران کنی و به فرشته ها میگه هفت ساعت به بنده ی من فرصت بدین شاید توبه کنه و وقتیکه توبه میکنیم خدا دیگه اون عمل زشت ما رو تو پروندمون نمینویسه،اما اگه یه کار خوب کوچولو هم بکنیم
خدا کلی خوشحال میشه و میگه چندبرابرشو واسش بنویسین،اما خب خدا خیلی دوس داره که ما نماز بخونیم نه برا خدا بلکه برا خودمون و برا رضایت خدا که به خدا بگیم خداجونم ما با نماز خوندن میخوایم برا تو بنده ی خوب تری باشیم...و درباره ی این جمله که اگه نماز قبول نشه هیچکدوم از اعمالمون قبول نخواهد شد باید بگم که به
ذهن من این میرسه که خدا اگه این جمله رو گفته:منظورش این بوده که نماز خیلی مهمه، و خدا اینجوری خواسته اهمیت نماز خوندن و اجرشو به ما نشون بده و بهمون بفهمونه که نماز بهترین و مهم ترین سنت خدا و پیامبرا و اماماست همین...به نظرم این جمله دلالت بر مهم شمردن نماز داره...
حالا باز اگه دوستان نظری دارن بگن خیلی خوبه،که به یه شبهه ی مهم پاسخ داده بشه... از بزرگان انجمن مث منتظر و مفرد و گمنام و بقیه میخوام که توضیحاتشونو درمورد این شبهه بگن:D

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
013526607d02_01_14e5b3009523f11.jpg
[/url][/img]

الآن میبینید؟
بسم رب الحسین ...
بنده تنظیم کردم کلا عکس لود نشه!! چه با کد اچ تی ام ال چ بدون کد!!
الان تنظیماتم رو عوض میکنم باز ببینم.
صبر کنید ببخشید :D

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
013526607d02_01_14e5b3009523f11.jpg
[/URL][/IMG]

الآن میبینید؟
بسم رب الحسین .. .
خوب بعد کلی اینور اونور دیدم عکسو

بحث سر کلمه پذیرفته شدنه خانم ترنم.
یک مثال میزنم تا واضح بشه
میگن کسی که مشروب بخوره تا چهل روز نمازش قبول نمیشه!! آیا این به معنی اینه که شخص تا 40 روز نباید نماز بخونه؟! خیر نمازش رو باید بخونه ، ثواب به مقدار لازم هم داره تازه. بسته به شرایط

اما پذیفته شدن چیز دیگریست.

مثال زیاده ، اما بزارید یه خورده فکر کنم ، ببینم به طور کوتاه و خلاصه و ساده و روان میتونم یه تعریف از پذیرفته شدن بدم یا باز باید مثال متعدد بزنم.

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
با سلام
معصوم (ع) میفرماید :اولین چیزی که بنده در مورد آن مورد محاسبه قرار می گیرد، نماز است؛ اگر پذیرفته شد، سایر اعمال نیز پذیرفته می شود. اگر مردود شد، سایر اعمال نیز مردود می گردد.
سوال :
پذیرفته شدن به چه معناست ؟ظاهر یا باطن؟صورت نماز یا حضور قلب؟بحث فقهی نماز یا بحث عرفانی ؟
ایا برای همه افراد پذیرفته شدن یکسان است ؟
ملاک پذیرش چیست ؟
ایا فقط بجا آوردن صورت شرط پذیرش است ؟ یا فقط نمازی که "إن الصلاة تنهي عن الفحشاء"
و....

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
با سلام
معصوم (ع) میفرماید :اولین چیزی که بنده در مورد آن مورد محاسبه قرار می گیرد، نماز است؛ اگر پذیرفته شد، سایر اعمال نیز پذیرفته می شود. اگر مردود شد، سایر اعمال نیز مردود می گردد.
سوال :
پذیرفته شدن به چه معناست ؟ظاهر یا باطن؟صورت نماز یا حضور قلب؟بحث فقهی نماز یا بحث عرفانی ؟
ایا برای همه افراد پذیرفته شدن یکسان است ؟
ملاک پذیرش چیست ؟
ایا فقط بجا آوردن صورت شرط پذیرش است ؟ یا فقط نمازی که "إن الصلاة تنهي عن الفحشاء"
و....

بسم رب الحسین .. .
بله درست

بنده هم همین رو عرض کردم!!

پذیرفته شدن چیه! رو این باید حرف بزنیم.
اونی که تو قرآنه گفته شده دیده میشه ، و در روایات دیگر میگن ذره ای خوبی محاسبه میشه و .. .

پذیرش متفاوته که باید بحث کرد. دارم دنبال تعریف ساده میگردم!

بالا