امام معصوم،پیامبر غیر معصوم؟

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام
من فقط لیست دوستانمو تگ کردم ببخشید آخه زیاد باکسی آشنا نیستم

متوجه شدم
ولی خب چرا باید اماما معصوم در خطاهم باشن اما پیامبرا نه؟
مگه نه اینکه بعضی از همین اشتباههای پیامبرا باعث میشد دید مردم نسبت بهشون بد بشه
مثلا همون ماجرای حضرت یونس...

بسم رب الحسین .. .
خیر
خطا ها نه !!
مثلا میگم ها مثال و الا نه اینطوری

مثلا شما نهار میخورید وسط خوردن حرف میزنید!! همینطوری میپاشه بیرون!! این کار اشتباهه اما گناه نیست
یا مثلا میگم پاتون رو دراز میکنید جلوی بزرگتر!! گاهی ، خوب گناه نیست اما اشتباهه درست نیست
یا مثلا به فلانی میگی هوای مارو داشته باش!! گناه نیست اما خدا اصل کاریه (داستان یوسف)

این اشتباه ها هیچ مشکلی رو پیش نیاوردن !

پ.ن : 14 معصوم همشان به شهادت رسیدند و تا جایی که اطلاع دارم هیچ پیامبری شهید نشد و به مرگ طبیعی مردند
پ.ن : پیامبر اسلام هم شهید شدند که بین فرق مسلم اختلافه و امام عصر هم شهید خواهند شد. طبق روایات.

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
بسم رب الحسین .. .
خیر
خطا ها نه !!
مثلا میگم ها مثال و الا نه اینطوری

مثلا شما نهار میخورید وسط خوردن حرف میزنید!! همینطوری میپاشه بیرون!! این کار اشتباهه اما گناه نیست
یا مثلا میگم پاتون رو دراز میکنید جلوی بزرگتر!! گاهی ، خوب گناه نیست اما اشتباهه درست نیست
یا مثلا به فلانی میگی هوای مارو داشته باش!! گناه نیست اما خدا اصل کاریه (داستان یوسف)

این اشتباه ها هیچ مشکلی رو پیش نیاوردن !

پ.ن : 14 معصوم همشان به شهادت رسیدند و تا جایی که اطلاع دارم هیچ پیامبری شهید نشد و به مرگ طبیعی مردند
پ.ن : پیامبر اسلام هم شهید شدند که بین فرق مسلم اختلافه و امام عصر هم شهید خواهند شد. طبق روایات.

ببخشیدا ولی خب من قانع نشدم
چرا؟
چرا نباید پیامبر هاهم از این خطاها معصوم باشن؟
یعنی مثلا چون امامها معجزه نداشتن باید کارشون بدون هیچ عیبی میبود تا مقبول باشن ولی پیامبرها این امتیازو داشتن و این یه تخفیف بود براشون؟؟
این میتونه دلیلش باشه؟

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
مراتب و درجات عصمت متفاوت است.

تمام انبیا (ع) دارای عصمتاند؛ ولی همه آن ها به لحاظ عصمت در یک مرتبه نیستند. انبیای اوالعزم که در نبوت و رسالت درجه کاملتری دارند، در عصمت هم از سایر انبیا برترند.
حضرت پیامبر که در همه کمالات وجودی از همه پیامبران برتر است، در عصمت نیز از همه کمالتر و دارای عصمت مطلقه است. به همین جهت، پیامبر اسلام، نه تنها از گناه معصوم است، بلکه از آنچه اصطلاحاً ترک اولى نام دارد نیز معصوم است.

عملی که فرمودید از حضرت یونس (علیه وعلی نبینا واله السلام) سرزد نیز ترک اولی بوده است ...

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
مراتب و درجات عصمت متفاوت است.

تمام انبیا (ع) دارای عصمتاند؛ ولی همه آن ها به لحاظ عصمت در یک مرتبه نیستند. انبیای اوالعزم که در نبوت و رسالت درجه کاملتری دارند، در عصمت هم از سایر انبیا برترند.
حضرت پیامبر که در همه کمالات وجودی از همه پیامبران برتر است، در عصمت نیز از همه کمالتر و دارای عصمت مطلقه است. به همین جهت، پیامبر اسلام، نه تنها از گناه معصوم است، بلکه از آنچه اصطلاحاً ترک اولى نام دارد نیز معصوم است.

عملی که فرمودید از حضرت یونس (علیه وعلی نبینا واله السلام) سرزد نیز ترک اولی بوده است ...

بسم رب الحسین ...
حرف شما کاملا صحیحه عزیز جان
اما ترک اولی رو باید توضیح داد
برای همین از اول ساده نوشتم. و تعبیر به اشتباه کردم این واژه رو

ترک اولی درستش هست
سپاس

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
ببخشیدا ولی خب من قانع نشدم
چرا؟
چرا نباید پیامبر هاهم از این خطاها معصوم باشن؟
یعنی مثلا چون امامها معجزه نداشتن باید کارشون بدون هیچ عیبی میبود تا مقبول باشن ولی پیامبرها این امتیازو داشتن و این یه تخفیف بود براشون؟؟
این میتونه دلیلش باشه؟

بسم رب الحسین .. .
اول اینکه کی گفته امام ها معجزه نداشتن؟!

معجزه در قسمت محالات عادی قرار میگیره پس امام ها هم انجام دادند.

دین اسلام کاملترین دین بوده و هست و خواهد بود ، این برتری رو داره.

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
هیشکی نگفته فقط امامان معصوم هستن بلکه پیامبران ما هم معصوم بودن
ولی اینکه چرا فقط 14معصوم گفته میشه شاید برای اینکه این 14معصوم مخصوص شیعیانه و دین اسلام از طریق اونا به ما رسیده

ولی این توجیه خوبی نیست

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
بسم رب الحسین .. .
اول اینکه کی گفته امام ها معجزه نداشتن؟!

معجزه در قسمت محالات عادی قرار میگیره پس امام ها هم انجام دادند.

دین اسلام کاملترین دین بوده و هست و خواهد بود ، این برتری رو داره.

ولی معجزه ای مثل عصای حضرت موسی یا کتاب یا معجزات حضرت عیسی نداشتن به این واضحی

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

ولی معجزه ای مثل عصای حضرت موسی یا کتاب یا معجزات حضرت عیسی نداشتن به این واضحی

بسم رب الحسین .. .
جدا!!!
پس مطالعه کنید .. .
از حضرت علی شروع کنید و تا اختیار امام حسین پیش برید !! بقیش هم نمیخواد.
فکر کردید تا حالا چرا گروهی به نام علی اللهی ایجاد شده بود؟! اونایی که علی رو خدا میدونستن؟!

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
این که چرا 14 معصوم هم مقام عصمت مطلق دارند برمیگرده به ویژگی های ائمه ولی یک حدیث داریم که :

حضرت علی (ع) از پیامبر پرسیدند: آیا شما برتر هستید یا جبرئیل؟ حضرت فرمود: خداوند انبیا را بر فرشتگان برتری داده و مرا بر همه انبیا فضیلت داده و این فضیلت و برتری، بعد از من از آن تو و امامان بعد از توست.

ترنم

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
بسم رب الحسین .. .
جدا!!!
پس مطالعه کنید .. .
از حضرت علی شروع کنید و تا اختیار امام حسین پیش برید !! بقیش هم نمیخواد.
فکر کردید تا حالا چرا گروهی به نام علی اللهی ایجاد شده بود؟! اونایی که علی رو خدا میدونستن؟!

میشه توضیح بدین؟

بالا