چه راهکاری وجود دارد تا به همدلی برسیم؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
74117899288383343882.gif

به نظر شما چه راهکاری وجود دارد تا به همدلی برسیم؟

این مسئله را از دریچه سخن امام زمان علیه السلام نگاه کنید.

در نامه اى از ناحیه مقدّس امام زمان عجل الله تعالی فرجه براى شیخ مفید فرستاده شده؛ حضرت، نبود صفا و یکدلى در بین شیعیان را سبب تأخیر در دیدار با آن ایشان مى شمرند.

وَلَوْ أَنَّ أشْیاعَنا ـ وَفَّقَهُمُ اللّهُ لِطاعَتِهِ ـ عَلَى اجْتِماع مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنَ بِلِقائِنا، وَلَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعادَةُ بِمُشاهَدَتِنا عَلى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَصِدْقِها مِنْهُمْ بِنا …

اگر شیعیان ما ـ که خداوند توفیق طاعتشان دهد ـ در راه ایفاى پیمانى که بر دوش دارند، همدل مى شدند، میمنت ملاقات ما از ایشان به تأخیر نمىافتاد، و سعادت دیدار ما زودتر نصیب آنان مىگشت، دیدارى بر مبناى شناختى راستین و صداقتى از آنان نسبت به ما … .
بحارالأنوار، ج۵۳، ص۱۷۷.

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
حقیقتاً یکی از مشکلات ما شیعیان و مسلمانان نبود همدلی و همراهی با یکدیگر در کارهایمان است.در بسیاری از موارد همه می بینیم
پزشک با پزشک، مهندس با مهندس، روحانی با روحانی و…گویی کسی، کس دیگر را قبول ندارد. این مسئله را صنف های مختلف دیده ایم.

چه کنیم تا آن شرط همدلی در ایفای پیمانی که به دوش داریم را کسب کنیم؟

منتظر نظرات همه شما دوستان هستم تا بحث رو ریشه یابی و ادامه بدیم

یه صحبتی هم از اول داشته باشم همه ی ما اگه به دنبال تحقیق و پژوهش باشیم
مدت کوتاهی با جستجو و تحقیق بهترین تحقیق رو آماده می کنیم
ولی تبادل نظر رو که میگذاریم میخوایم نظرات هم دیگه رو بدونیم و مشارکت کنیم
پس دوستان!!! نظرات همه شما برامون با ارزشه

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

سلام
خیلی جالبه این موضوع !
من اصلا اون قسمت از زیارت ناحیه مقدسه رو نشنیده بودم !
شاید اگر بدونیم یکی از علت های اصلی این موضوع عدم همدلی بین شیعیان باشه زودتر براش یک راه حلی پیدا کنیم ..

فکر کنم اولین قدم تو هر تصمیم گیری ، خواست قلبی واراده است . اراده به داشتن یک سرو سامان دهنده به اوضاع ( منجی )
بعدشم طبیعتا شناخت اوضاع فعلی
شاید یکی از راه ها ی ایجاد همدلی همین باشه که اصلا هدف همه از فعالیت هاشون معلوم باشه
همه بخوان که یک منجی از راه برسه و به کمک ایشون اوضاع رو عوض کنن
مسلما برای این منظور همون افراد دنبال سازو کار می گردن به این معنا که هرطیفی با توجه به مهارت و تخصص خودش میاد و به سمت هدف اصلی ای که بهش اعتقاد داره حرکت میکنه
طبیعتا در این راستا همه ی اهل فن و افرادی رو که خودش میشناسه و هم مسیر میدونه رو هم دعوت میکنه

شاید همین اراده و بعد به دنبال ساز وکار اجرایی گشتن از عوامل اصلی ایجاد همدلی باشه !!
مشتاقانه منتظر نظرات دوستان هستم

ممنونم از ناجی عزیز :1::53:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

سلام
خیلی جالبه این موضوع !
من اصلا اون قسمت از زیارت ناحیه مقدسه رو نشنیده بودم !
شاید اگر بدونیم یکی از علت های اصلی این موضوع عدم همدلی بین شیعیان باشه زودتر براش یک راه حلی پیدا کنیم ..

فکر کنم اولین قدم تو هر تصمیم گیری ، خواست قلبی واراده است . اراده به داشتن یک سرو سامان دهنده به اوضاع ( منجی )
بعدشم طبیعتا شناخت اوضاع فعلی
شاید یکی از راه ها ی ایجاد همدلی همین باشه که اصلا هدف همه از فعالیت هاشون معلوم باشه
همه بخوان که یک منجی از راه برسه و به کمک ایشون اوضاع رو عوض کنن
مسلما برای این منظور همون افراد دنبال سازو کار می گردن به این معنا که هرطیفی با توجه به مهارت و تخصص خودش میاد و به سمت هدف اصلی ای که بهش اعتقاد داره حرکت میکنه
طبیعتا در این راستا همه ی اهل فن و افرادی رو که خودش میشناسه و هم مسیر میدونه رو هم دعوت میکنه

شاید همین اراده و بعد به دنبال ساز وکار اجرایی گشتن از عوامل اصلی ایجاد همدلی باشه !!
مشتاقانه منتظر نظرات دوستان هستم

ممنونم از ناجی عزیز :1::53:

سلام تشکر از نظرات شما آبشار عزیز:53:
دوستان نظری نداشتن؟ راه حل همدلی بین ما چیه؟
رهبر و اماممون هم تا همدلی نباشه ظهور نمیکنن
فقط ندبه ،دعا و غم ما کافی نیست برا اومدنشون
به قول اون جمله معروف امام زمان آوردنیست
چرا همدلی واقعی به وجود نمیاد؟؟؟ شما برا همدلی چه نظری دارین؟ ریشه ی همدل نشدنها چیه؟

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
ابتدا باید به یک درک مشترک و وجوهات مشترک بین دو طرف پیدا کنیم و بعد تفاوت های اونها رو به صورت منطقی حل کنیم:bye1:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلامی دوباره
یکی از موضوعاتی که در حکومت جهانی مهدویت بارز هست
وجود صمیمیت وهمدلی بین عموم مردم و یاران امام (عج) هست
شیعیان و یاران حضرت اینقدر با هم صمیمی هستند که قابل مقایسه با هیچ دوره ای در ادوار تاریخ شیعه نیست

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چنان آرامش و صميميتی در ميان مردم برقرار مي شود كه اگر كسي نياز به پول داشته باشد از جيب برادر ديني خود برميدارد و او هم راضي مي باشد[/FONT].
خب معلومه هنوز به این صمیمیت نرسیدن شیعیان و اعتماد واطمینان همچنین
چه مسائلی ما رو از هم دور کرده
البته عوامل مشخص هست
دوست دارم دوستان بیان نظر بدن ...یعنی ؟

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
ببخشید اگه میشه منبع اونجایی رو که خط قرمز نوشتید بنویسید.:bye1:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
برقراري دوستي و برادري در ميان مردم يکي ديگر از ويژگي‎هاي حکومت جهاني حضرت مهدي(عج) است.
امام باقر(ع) در این زمینه فرمود:
چون قائم قيام کند، دوستي و برادري برقرار مي‎شود و هرکس، بدون ممانعت [و] به قدر حاجت از جيب برادرش [پول] برمي‎دارد.

. محمدباقر مجلسى، بحارالانوار، ج ص231.52

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
بارها اندیشیده ایم و بارها هم گفته ایم
جامعه و حکومت فاضله ی آقا فرق میکند
جنسش فرق دارد و حضور نورانی اش دلها را صفا میدهد
تمام شیعیان را گرد هم جمع میکند و همدل میکند
به راستی چه شاد میشود همدلی ها را ببیند درمیان فرزندان این امت
اما علت عدم همدلیها چیست؟
جنس دلها فرق میکند دیگر؟
امام زمان در دل ما چگونه است؟
هر کدام به تفسیر خودمان او را شناخته ایم؟؟؟
شاید همین است که حرف هم را نمیفهمیم

بالا