این عکس یعنی چی؟(بله درست فهمیدین)

HIDDEN

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
اگه کسی بیکار نباشه نه غیبت نه حق الناس و نه .... میکنه همش زیر همین بیکاری:hear::dont'hear:

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
اگه کسی بیکار نباشه نه غیبت نه حق الناس و نه .... میکنه همش زیر همین بیکاری:hear::dont'hear:

من برعکس شما فکر میکنم. من که وقتای بیکاریو تنهایی مشغول کارای خودم میشم، اما کافیه به یه فامیلی بر بخوریم که دل پر داشته باشه... واویلا!!!:43:

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

این روزها که به ماه مبارک رمضان نزدیک میشیم, خوبه که قبل از ورود به این ماه, از اونایی که غیبتشون رو کردیم, حلالیت بطلبیم

tse1_mm_bing_net_th_f5d44f073b95650726586519a5ab64b3._.jpg

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
tse1_mm_bing_net_th_576cf34337986d0caea0dcfbc9926ca4._.jpg

tse1_mm_bing_net_th_4ed761973ca86fc2352baa91c7a8fed6._.jpg

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

سلام ... با ورود به ماه مبارک رمضان, برای اینکه بتونیم از روزه ای به معنای خاص, بهره مند باشیم, ترک غیبت, یکی از راه های ان است

سعی کنیم در ماه رمضان که خیلی راحت تر می تونیم گناه رو حداقل کمتر کنیم, این گناه را نیز ترک کنیم.

tse1_mm_bing_net_th_13af572da1626d81bdad5d633b106504._.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ندا66

sadat313

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
static5_cloob_com__public_user_data_gen_thumb_n_15_06_19_11_4a0c882bd2bc496949b613bd51f5832cf7.jpg

غیبت

قال رسول الله (ص): « وَ مَنِ اغْتَابَ أَخَاهُ الْمُسْلِمَ بَطَلَ صَوْمُهُ وَ نُقِضَ وُضُوؤُهُ » کسی که غیبت برادر مسلمانش را کند روزه اش را باطل کرده و جنبه ملکوتی وضویش را از بین برده است، « فَإِنْ مَاتَ وَ هُوَ كَذَلِكَ مَاتَ وَ هُوَ مُسْتَحِلٌّ لِمَا حَرَّمَ اللَّهُ » و اگر در همان حال غیبت بمیرد، در حالیکه حلال خدا را حرام کرده، مرده است.
یعنی باعث تغییر دین خدا شده است. ابطال روزه و وضوء در این روایت به معنای از بین رفتن جنبه ی ملکوتی این اعمال است. جنبه ی ملکوتی وضوء، نور است و جنبه ی ملکوتی روزه این است که جزای آن خود خدا باشد.
رسول اکرم (ص) در حدیث دیگری می فرمایند: « الصَّائِمُ فِی عِبَادَةٍ وَ إِنْ كَانَ نَائِماً عَلَى فِرَاشِهِ مَا لَمْ یَغْتَبْ مُسْلِماً » روزه‌دار در حال عبادت خداوند است اگر چه در بستر خویش خوابیده باشد،‌ مادامی كه غیبت مسلمانی را نكند.
و باز در حدیث دیگری پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «مَنِ اغتابَ مُسلِماً اَو مُسلِمَةً لَم یقبَلِ اللَّهُ تَعالى صَلاتَهُ وَ لا صیامَهُ اَربَعینَ یوماً وَ لَیلَةً اِلّا اَن یغفِرَ لَهُ صاحِبُهُ » خداوند متعال تا چهل شبانه روز نماز و روزه غیبت کننده مرد و زن مسلمان را نمىپذیرد، مگر این که غیبت شونده او را ببخشد.​

آخرین ویرایش:

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخرین ورودی به بهشت در صورت توبه و اولین ورودی به جهنم در صورت عدم توبه
th

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

به اعتقاد بنده بچه شیعه یا یک محب ساده باید همیشه این تو ذهنش باشه که آبروی یک انسان خیلی مهمه ...

پس فکر می کنم به جایی برنمی خوره وقتی که توی یک مجلس نشستیم اگه غیبت کسی میشه موضوع رو بچرخونیم ؟ درست نمیگم

والّا نتیجش میشه این :

tse1_mm_bing_net_th_1592519ab74d8f3f856d7796945fcdd3._.jpg

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم

شیعیان و محبان ! حواستان هست ؟!!!
مهدی(ع) نظاره گر شماست ...
با غیبت کردن به رویش سیلی نزن ...

می دونید بهترین راه ترک گناه چیه ؟ اینه که بدونی یک خدای بزرگ و یک نایب خدای بزرگ یعنی مهدی موعود(ع) داره به تو نگاه میکنه

tse1_mm_bing_net_th_f3412f5820212c4f765545be7aceeb27._.jpg

بالا