دعای امام رضا (ع) برای امام زمان(عج)

شروع موضوع توسط RainiMan ‏06/06/2014 در انجمن حضرت(عج) در آیات و روایات

 1.  
  RainiMan

  RainiMan داره دوست میشه "منجی دوازدهمی"

  تاریخ عضویت:
  ‏08/10/2012
  ارسال ها:
  290
  تشکر شده:
  1,323
  تشکر کرده:
  494
  امتیاز:
  34
  شغل :
  کارمند
  محل سکونت:
  کازرون

  تحصیلات:
  کارشناسی
  نحوه آشنایی با انجمن:
  معرفی دوستان
  جنسیت:
  آقا پسر
  پیام کاربری:
  اللهم عجل لولیک الفرج
  دعای امام رضا علیه السلام برای امام زمان(عج)  [​IMG]
  یونس بن عبدالرحمان از امام رضا علیه السلام روایت کرده که آن حضرت به دعا برای صاحبالزمان علیهالسلام امرمیفرمود و یکی از دعاهای ایشان برای آن حضرت چنین بود:

  پروردگارا! بر محمّد و خاندانش درود فرست‚ و از دوستت‚ خلیفهات‚ حجّتت بر خلقت‚ و آن زبانی که معرف توست و گویای حکمت تو‚ و آن چشم بینای تو در میان مخلوقاتت‚ و گواه بر بندگانت... بزرگمرد مجاهد کوشا‚ بنده پناهنده به تو‚ دفاع کن.
  خداوندا! او را از شرّ آنچه آفریدی و پدید آوردی و ایجاد نمودی و پروراندی و تصویر نمودی در امان دار‚ و او را از پیش رو و پشت سر و از راست و چپ‚ و بالا و پایین محافظت فرما‚ آنگونه که هرکه در حفاظت تو باشد ضایع نگردد.
  در وجود او‚ پیامبرت را‚ و وصیّ پیامبرت را‚ و پدرانش را; پیشوایانت و ارکان دینت را که درود تو بر تمامی آنان باد حفظ نما‚ و او را در امانت خودت که هرگز ضایع نگردد‚ و در همسایگیات که مورد تعرّض قرار نگیرد‚ و در نگهداری و حمایت خودت که مورد ظلم واقع نشود‚ قرار ده.
  خدایا! او را به امان محکمت درامان دار‚ که هرکه در آن قرار گیرد هرگز شکست نخورد‚ و او را درحمایت خودت که هر که در آن باشد ظلم نبیند قرار ده‚ و او را به یاری برترت یاری ده‚ و به قدرتت توانایش کن‚ و فرشتگانت را پشت سر او قرار ده.
  بارالها! دوست دار هرکه او را دوست دارد‚ و دشمندار هرکه با او بستیزد‚ و زره محکمت را بر او بپوشان‚ و فرشتگانت را گرداگرد او قرار ده.
  پروردگارا! او را به برتر از مقامی که عدالت گسترانِ از پیروان پیامبرانت را به آن مقام رساندی‚ برسان.
  خداوندا! شکافها را با او پر کن‚ گسستگیها را به او پیوسته دار‚ ظلم را به او بمیران‚ عدالت را نمایان ساز‚ و زمین را به عمر طولانیاش زینتبخش‚ و او را با یاری تا›یید کن‚ و با بیم نصرت نما‚ و برای او گشایشی آسان قرار ده‚ و از جانب خودت برای او برهانی قاطع بر دشمنت و دشمنش مقدّر کن.
  بارالها! او را قائم منتظر قرار ده‚ و پیشوایی که به او مانع ظلم می شوی ‚ و او را با یاری قدرتمند و پیروزی نزدیک توانا کن‚ و او را وارث شرق و غرب جهان که برکتشان دادی قرار ده‚ سنّت پیامبرت را به او زنده کن‚ تا هیچ حقّی را به خاطر ترس از مخلوقی پنهان ندارد‚ یاورش را نیرو ده‚ و دشمنانش را خوار‚ و هرکه با او بستیزد و مکر کند نابود کن.
  بارالها! به دست او ما را به راه هدایت و بزرگ و میانهای ببر که تندرو به سوی او بازگردد و دنباله رو به آن برسد.
  بارالها! ما را بر فرمانبری او نیرو‚ و بر همراهی او راست بگردان‚ و به متابعت او بر ما منّت گذار‚ و ما را در حزب او‚ که قیام کنندگان به امرت‚ و صبرکنندگان به همراهش‚ وآنان که با خیرخواهی برای او جویای خشنودیاند‚ قرار ده‚ تا این که در روز قیامت ما را در زمره یاوران و پشتیبانان و تقویت کنندگان حکومتش محشور گردانى.
  بارالها! بر محمّد و خاندانش درود فرست‚ و این را از طرف ما برای خودت‚ در حالی که از هر شک و شبهه و خودنمایی و شهرتطلبی بدور باشد‚ قرار ده‚ تا بر غیر از تو بر آن اعتماد نکنیم‚ و قصدی جز تو نداشته باشیم‚ و ما را در جایگاه او وارد کن‚ و در بهشت همراه او قرار ده‚ و ما را در کار او به دلتنگی و خستگی و سستی و پراکندگی مبتلا مساز‚ و ما را از کسانی قرار ده که از آنان برای یاری دینت کمک گرفته وبه آنان ولیّت را عزیزمی گردانی ‚ و به جای ما گروه دیگری را برنگزین چه این که این کار بر تو آسان و بر ما بسیار گران و دشوار است‚ وتو بر هر کار توانایى.
  بارالها! بر والیان عهدش درود فرست‚ و ایشان را به آرزوهایشان برسان‚ و عمرشان را طولانی ساز وآنان را یاری ده‚ و برای او آنچه از امر دینت را به آنان نسبت داده ای به نهایت برسان‚ و ما را پشتیبانان آنان و یاوران دینت قرار ده‚ و بر پدران پاکیزه اش و پیشوایان هدایتگر درود فرست. [1]

  ___________________________
  [1] . بحارالانوار 93 / 330
   
  آخرین ویرایش توسط تیم مدیریت: ‏06/06/2014
  montazer, mohadese و (کاربر حذف شده) از این پست تشکر کرده اند.
موضوع های مشابه: دعای امام
انجمن عنوان تاریخ
حضرت(عج) در آیات و روایات ۹۰ اثر دعای فرج خواندن در قنوت نماز ‏13/05/2013
حضرت(عج) در آیات و روایات طرح زمزمه همگانی دعای فرج (الهی عظم البلاء) ‏03/08/2012
حضرت(عج) در آیات و روایات *♥* پیشگوئئ های امیرالمومنین(ع) درباره امام عصر(عج) *♥* ‏19/10/2015
حضرت(عج) در آیات و روایات دلایل قرآنی راز طول عمر امام زمان (عج) ‏28/03/2015
حضرت(عج) در آیات و روایات امام غائب پاسدار دین خدا ‏27/03/2015

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.