دانستنیهای مهدوی...

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

آیا میدانید که : یکی از دلایل وجود امام ، قاعده لطف خداست؟

آیا میدانید که : امامت حضرت مهدی"عج"به دو راه نص و معجزه ثابت شده است؟
آیا میدانید که : اقوام اروپای مرکزی در انتظار ظهور«بوخص» می باشند؟
آیا میدانید که : داستان ولادت آن بزرگوار خود جلوه ای از لطف و فضل بی کران الهی است؟
آیا میدانید که : درکتاب نجم الثاقب ،۱۸۲ اسم و لقب از حضرت ذکر شده است؟
آیا میدانید که : بر گونه راست حضرت مهدی"عج" خالی جذاب وجود دارد؟
آیا میدانید که : ازجمله مواریث انبیاء(علیه السلام ) که حضرت می آورند، منبر حضرت سلیمان است؟
آیا میدانید که : امام زمان"عج"فرمودند: سجده‏ شکر از لازم‏ترین و واجب‏ترین سنّت‏هاى دینى است؟
آیا میدانید که : مسأله غیبت امری نبودکه به تازگی مطرح شده باشد؟
آیا میدانید که : غیبت، دلائلی دارد که به امامان اجازه افشای آن داده نشده است؟
آیا میدانید که : منافع زمان غیبت آن حضرت، آن هم بر دو نوع است؟

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
آیا میدانید که : در واقع غیبت صغری برای فراهم شدن شرایط لازم جهت درک دوران غیبت کبری امری ضروری بود؟
آیا میدانید که : عثمان بن سعید پیش از وفاتش مأمور شد تا پسرش محمد را به عنوان نائب امام به شیعیان معرفی کند؟
آیا میدانید که : نخستین کسی که در اسلام مهدی موعود نامیده شد « محمد حنفیّه» بود؟
آیا میدانید که :
در روایات داریم که در عصر غیبت ” قم و مردم آن بر دیگر انسان ها حجت هستند؟
آیا میدانید که : از ویژگی های منتظران، استقامت در دین، پارسایی و تخلّق به مکارم اخلاق است؟
آیا میدانید که : طبق برخی روایات در محرم آخرین سال غیبت اتفاقاتی رخ می دهد؟
آیا میدانید که : کوفه مقرّحکومت حضرت مهدی"عج"است؟
آیا میدانید که : در کتاب «ایقاظ من الحجة» از شیخ حّرعاملی بیش از۶۰۰ حدیث و بیش از۶۰ آیه در مورد رجعت آمده است؟
آیا میدانید که :امام مهدی(عج) می فرمایند: من برای جهانیان ، امان (از عذاب الهی) هستم ، همانگونه که ستارگان برای ساکنان ‏آسمان، مایه امن و آسایش هستند؟‏
آیا میدانید که : یکی از تکالیف عصر غیبت تصدیق بعضى نشانه‏های ظهور است؟
آیا میدانید که : از جمله مخالفان حضرت مهدی"عج" جمود اندیشان هستند؟
آیا میدانید که : محل سکونت امام زمان"عج" و خانواده اش شهر کوفه و «مسجد سهله» خواهد بود؟
آیا میدانید که :با تشکیل حکومت جهانی اسلام، از آسمان و زمین «برکات مادّی و معنوی» بارش و جوشش میکند؟
آیا میدانید که : دشمنان امام زمان"عج"عبارتنداز:ابلیس، شیاطین، دجّال، سفیانی، صهیونیستها، طاغوتها، منافقان و ….؟!
"اللهم عجل لولیک الفرج"

بالا