✿ ✿ فضیلت ماه شعبان ✿ ✿

شروع موضوع توسط *Man* ‏30/05/2014 در انجمن شعبان

 1.  
  *Man*

  *Man* کاربر فعال "بازنشسته"

  تاریخ عضویت:
  ‏05/09/2012
  ارسال ها:
  1,652
  تشکر شده:
  8,672
  تشکر کرده:
  8,620
  امتیاز:
  168
  شغل :
  مربی
  محل سکونت:
  زمین خاکی

  نحوه آشنایی با انجمن:
  معرفی دوستان
  جنسیت:
  دختر خانم
  پیام کاربری:
  *تو را من چشم در راهم*

  [​IMG]  فضیلت ماه شعبان

  شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه می گرفت و به ماه رمضان وصل می كرد و مىفرمود شعبان، ماه من است هر كه یك روز از ماه مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب میشود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است كه چون ماه شعبان فرا میرسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع مىنمود و می فرمود اى اصحاب من می دانید این چه ماهى است؟

  این ماه شعبان است و حضرت رسول صلى الله علیه و آله مىفرمود شعبان ماه من است پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید. به حقّ آن خدایى كه جان علىّ بن الحسین به دست قدرت اوست سوگند یاد مىكنم كه از پدرم حسین بن على علیهم االسلام شنیدم كه فرمود شنیدم از امیرالمؤمنین علیه السلام كه هر كه روزه بگیرد در ماه شعبان براى جلب محبّت پیغمبر خدا و تقرّب به سوى خدا؛ خداوند او را دوست میدارد و در روز قیامت كرامت خود را نصیب او میگرداند و بهشت را براى او واجب میکند.

  شیخ از صفوان جمال روایت كرده كه گفت : حضرت صادق علیه السلام به من فرمود كسانى را كه در اطراف تو هستند را بر روزه گرفتن در ماه شعبان ترغیب کن. گفتم فدایت شوم مگر در فضیلت آن چیزى هست؟ فرمود بله همانا كه رسول خدا صلى الله علیه و آله هر گاه هلال ماه شعبان را می دید به مُنادیى امر می فرمود كه در مدینه ندا می كرد: اى اهل مدینه من رسولم از جانب رسول خدا صلى الله علیه و آله به سوى شما. ایشان مىفرماید آگاه باشید همانا شعبان ماه من است پس خدا رحمت كند كسى را كه یارى كند مرا بر ماه من یعنى روزه در آن ماه روزه بگیرد.

  سپس از حضرت صادق علیه السلام و ایشان از امیرالمؤمنین علیه السلام نقل کرد که مىفرمود: از زمانى كه شنیدم منادى رسول خدا صلى الله علیه و آله ندا كرد در ماه شعبان، ترک نشد از من روزه شعبان و ترک نخواهد شد از من تا مدتى كه حیات دارم ان شاء الله تعالى.
  سپس مىفرمود كه روزه دو ماه شعبان و رمضان توبه و مغفرت از خدا است.

  اعمال این ماه شریف بر دو قِسم است: اعمال مشتركه و اعمال مختصه .

  منبع: مفاتیح الجنان
   
  ناجی دلها, montazer, 818 و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
موضوع های مشابه: فضیلت ماه
انجمن عنوان تاریخ
شعبان سفارش به صدقه دادن در ماه شعبان ‏30/05/2014
شعبان ✿ ✿ اعمال مختص ماه شعبان ✿ ✿ ‏21/06/2013
شعبان ✿ ✿ اعمال مشترک ماه شعبان ✿ ✿ ‏21/06/2013

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.