جانوری که همه فکر می کردند منقرض شده!

شروع موضوع توسط پرستو ‏08/06/2013 در انجمن سخت پوستان

 1.  
  پرستو

  پرستو داره دوست میشه "منجی دوازدهمی"

  تاریخ عضویت:
  ‏10/11/2012
  ارسال ها:
  245
  تشکر شده:
  1,515
  تشکر کرده:
  206
  امتیاز:
  34

  نحوه آشنایی با انجمن:
  معرفی دوستان
  جنسیت:
  دختر خانم
  پیام کاربری:
  آقا نماز جمعه این هفته باتو، پای پیاده آمدن تا کوفه با ما
  ایسنا: «قورباغه نقشدار هولا» که اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) در سال 1996 میلادی گونه آن را منقرض شده اعلام کرد دوباره در تنها زیستگاهش یعنی تالابهای «دره هولا» مشاهده شده است.  در سال 1996 میلادی برای اولینبار این جانور دوزیست از سوی IUCN به عنوان گونه منقرض شده معرفی شد. در آن زمان این تصمیم بر پایه قطعیترین دادههای علمی موجود اتخاذ شد. از آن زمان به بعد دیگر هیچ اثری از این گونه یافت نشد چون تنها زیستگاه آن یعنی تالابهای «دره هولا» در شمال سرزمینهای اشغالی در سال 1955 میلادی کاملا خشک شده بود.


  اما در اکتبر سال 2011 میلادی یک گروه از کارشناسان گشت طبیعت یک قورباغه نر بالغ از این گونه را پیدا کردند. در تحقیقات بیشتر 10 نمونه دیگر از گونه قورباغههای نقشدار هولا که زمانی تصور میشد نسل آنها منقرض شده نیز کشف شد.


  به نقل از لایوساینس، کارشناسان حیاتوحش خبر بازگشت مجدد این گونه ارزشمند و کمیاب به حیاتوحش را در مجله تخصصی «نیچر کامیونیکیشن» منتشر کردهاند.


  این کارشناسان همچنین دو سال پیش به این نتیجه رسیدند که قورباغه نقشدار هولا در واقع آخرین بازمانده از قورباغههای نوع «Latonia» است که نسل آنها مدتهای طولانی است نابود شده است.


  [​IMG]
   
  *Man*, 818, (کاربر حذف شده) و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.