*♥*•*♥* امام زمان(عج) رو چقدر دوست داریم و حاضریم برا شادی دلشون چکار کنیم؟! *♥*•*♥*

• نویسنده موضوع 818
  • تاریخ شروع

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

از ابن طاووس اون عالم بزرگ شیعه نقل شده: یه بار که تنها داشتم میرفتم سرداب غیبت و همینجور که داشتم از پله های سرداب مقدس میومدم پایین یه صدای دل آرایی شنیدم که خوشترین صدای زنگیم بود و وقتی رسیدم به سرداب مقدس دیدم آقا و سرور دو عالم دو زانو رو به قبله نشسته و دستان مبارک رو به سمت آسمان بلند کردن و با گریه دارن دعایی رو میخونند، همه حواسم رو جمع کردم ببینم آقای دو عالم چه دعایی میکنند که دیدم آقا دارند برا شیعیان دعا میکنند و با گریه میفرمایند:

«اللّهم انّ شيعتنا خلقت من شعاع انوارنا وبقيّة طينتنا وقد فعلوا ذنوباً كثيرة اتّكالا على حبّنا وولايتنا فان كانت ذنوبهم بينك وبينهم، فاصفح عنهم فقد رضينا وما كان منها فيما بينهم، فاصلح بينهم وقاصّ بها عن خمسنا وادخلهم الجنّة وزحزحهم عن النّار ولاتجمع بينهم وبين اعدائنا فى سخطك»

« خدايا شيعيان ما را از شعاع نور ما وبقيّه طينت ما خلق كرده اى، آنها گناهان زيادى به اتّكاء بر محبّت به ما وولايت ما كرده اند، اگر گناهان آنها گناهى است كه در ارتباط با تو است از آنها بگذر كه ما را راضى كرده اى وآنچه از گناهان آنها در ارتباط با خودشان هست، خودت بين آنها را اصلاح كن واز خمسى كه حقّ ما است به آنها بده تا راضى شوند وآنها را از آتش جهنّم نجات بده وآنها را با دشمنان ما در خشم وسخط خود جمع نفرما »

خیلی دردناک هست که سرور و مولای دو عالم با گریه برای ما اینطور دعا کنند و ما بی خیال باشیم و ..........
چرا غافلیم از اینکه آقا هر دم نظاره گر اعمال و رفتار ما هستند؟!
مگه صدای آقا به گوشمون نمیرسه که فرمودند:

« إِنّا غَيْرُ مُهْمِلينَ لِمُراعاتِكُمْ، وَ لا ناسينَ لِذِكْرِكُمْ، وَ لَوْ لا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ اللاَّواهُ، وَ اصْطَلَمَكُمُ الاْعْداءُ. فَاتَّقُوا اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ وَ ظاهِرُونا »
«ما در رعايت حال شما كوتاهى نمى كنيم و ياد شما را از خاطر نبرده ايم ، كه اگر جز اين بود گرفتارى ها به شما روى مى آورد و دشمنان، شما را ريشه كن مى كردند. از خدا بترسيد و ما را پشتيبانى كنيد»

حالا که آقا هوای ما رو دارند و یاد ما از خاطرشون نمیره و برای بخشش ما اونجور دعا میکنند بهتر نیست چندتا سوال از خودمون بپرسیم که:
1- چقدر توی زندگی شخصیمون حضرت(عج) رو دخیل کردیم؟!!
2-چقدر حضرت(عج) رو دوست داریم و آیا حاضریم به خاطر آقا از چیزهایی که برامون عزیزه بزنیم؟!
3- تا حالا برا تعجیل در فرجش چقدر کار کردیم و چه کردیم؟!!
4- توی طول روز چقدر به یاد حضرت(عج) هستیم؟!
5- اگر حضرت(عج) رو دوست داریم پس چرا وضع زندگی و خلوت هامون اینه؟!
6- وظیفه ما در برابر حضرت(عج) چی هست و چه حقوقی گردن ما دارند؟!
7- آیا با این اعمال و رفتار ما و طرز زندگی آیا موقع ظهور هم میتونیم ادعا کنیم پا رکاب حضرت(عج) باشیم؟!
8- آیا شده برا شادی دل حضرت(عج) از یه گناه بگذریم و خودمون رو مقید به یه خصلت خوب بکنیم؟!

بزرگواران اگر دوست داشتید به این سوالها جواب بدین و اگر دوست نداشتید حداقل در موردشون دقایقی رو فکر کنید و اگر لطف کنید حتما یه مطلب در این رابطه بنویسید که بقیه هم استفاده کنند ممنون میشم.

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
خیلی دردناک هست وصیت شهید که فرمود:
[FONT=times new roman, times, serif]شهید صدیقی:[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]عجیبترین چیزی که من دیده ام این است که چرا بعضی ها [/FONT][FONT=times new roman, times, serif]اینقدر دیر دلشان برای امام زمان عج تنگ میشود.

[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]ولی هنوز دیر نشده آیا نمیخوایم دلتنگ آقا بشیم؟!![/FONT][FONT=times new roman, times, serif][/FONT]

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
راستشو بگم من تا قبله اینکه بیام انجمن اصلا به انتظار فک نمی کردم

فقط میدونستم شیعه باید منتظر باشه. هیچ وقت نفهمیدم چطور باید منتظر بود

نمیگم الان میدونم و منتظرم.ولی از وقتی اومدم همش احساس شرم میکنم

از شیعه بودن خودم

از اینکه هیچ وقت به مولام فک نکردم

هیچ وقت منتظرش نبودم

ا زاینکه فقط موقع سختیها بیادشون میفتادم

من خودم نه تنها برای ظهور وشادی مولام کاری نکردم

بلکه همیشه با کارام دلشون رو شکوندم و از خودم شرمم میاد

از مولام شرمندم

واقعا هر وقت میام اینجا و چشمم به اسم مولا میفته از خودم بدم میاد

تنها چیزیکه میتونم بگم اینه

مولا جان شرمندم

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
هیچ.....چون اول برای رضای خدا کار نکردیم
2-چقدر حضرت(عج) رو دوست داریم و آیا حاضریم به خاطر آقا از چیزهایی که برامون عزیزه بزنیم؟!
هیچ......چون برای رضای خدا حاضر نیستیم که بزنیم
هیچ........چون برای رضای خدا هیچاکری نکردیم
هیچ......چون اصلا به یاد خدا نیستیم که بخواییم به یاد حضرت(عج) باشیم
چون خدا رو فراموش کردیم و خدا رو در خلوتهامون حاضر و ناظر نمیدونیم
فعلا که وظیفه ها شده شعار.....برای همین شعار نمیدم....به قول یه بنده خدایی میگفت: عصر امروز عصر شعار خوبیهاست و واقعیت تاریکها.........مگه اینکه حضرت(عج) ظهور کنن
7- آیا با این اعمال و رفتار ما و طرز زندگی آیا موقع ظهور هم میتونیم ادعا کنیم پا رکاب حضرت(عج) باشیم؟!
خیر......تا اول خالص برای خدا نباشیم چطور میخواهیم عقید مهدوی داشته باشیم؟
8- آیا شده برا شادی دل حضرت(عج) از یه گناه بگذریم و خودمون رو مقید به یه خصلت خوب بکنیم؟!

اصلا و ابدا.....دوره دوره منفعته...........به اسم حضرت(عج) پول پارو میکنیم.......اختلاس میکنیم...قرآن میخونن عده ای فلان قدر میگیرن....مدح اهل بیت میکنه فلان قدر میگیره....رتق و فتق امور مسلمین میکنه فلان قدر پول میگیره برای عده ای اسلام و دین شده منبع منفعت و در آمد...شده سپر کارهای سیاسی......بعد کسی حرفی بزنه میگیم علیه حضرت(عج) ایستادی؟ ملحد؟ مفسد فی الارض........!!!!! حالا چه برسه به خاطر حضرت(عج) از یه گناه بگذریم.....

مائده سادات

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
تصمیم گرفتم به خاطر حضرت حق گناه رو ترک کنم ...اخه تا کی گناه...کناه میکنیم و دعا میکنیم... دعا کنیم که گناه نکنیم

*Helma*

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
اگه بخوام به سوالا جواب بدم اگه یه ذره آدمیت تو وجودم باشه باید از خجالت آب بشم
واقعا ما برا آقا چیکار کردیم؟
من خودمو میگم جز اینکه آقا رو ناراحت کنم چیکار کردم
اگه اسم خودمو شیعه نمیذاشتم بهتر بود
لااقل خوبیش به این بود که آقا غصه مو نمیخورد و از کارهام دلگیر نمیشد
ولی میدونم آقا اونقدر مهربونه که بازم به فکرمون بود
کاش اگه برا اومدنشون کاری نمیکنیم لااقل با کارامون خون به دلشون نکنیم

سالها منتظر سیصد و اندی مرد است
آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
امروز ظهر بین نماز ظهر و عصر به خودم گفتم همچین تاپیکی بزنم و گذاشتمش شب برا بعد از نماز
خیلی با خودم کلنجار رفتم که چجور شروعش کنم و چی بنویسم
از خود آقا(عج) کمک خواستم که تاپیک زده بشه و مفید باشه
اول برا دل خودم که یادم بیاد به دعای چه کسی اسم بچه شیعه و محب اهل بیت(ع) رو دارم یدک میکشم و نون و نمک چه آقایی رو دارم میخورم ولی غافلم از همه چیز
و در مرحله بعد برا بقیه اعضای انجمن، انجمنی که به اسم آقا(عج) هست و خود آقا(عج) ما رو توی این محیط جمع کرده
از همه بزرگواران خواهش دارم نیان یه سپاسی بزنن و برن
بیان یه مطلب برا آقا بنویسن شاید به دل سیاه منم اثر کرد و آدم شدم

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
حالا که آقا هوای ما رو دارند و یاد ما از خاطرشون نمیره و برای بخشش ما اونجور دعا میکنند بهتر نیست چندتا سوال از خودمون بپرسیم که:
به شخصه، باید بگم هیچ!
خب، بنده که تا تونستم فدا کنم ولی گاهی وقتا هواهای نفسانی ....
تا در توانم بوده پذیرفتم ولی بازم کمه
شاید به اندازه ای که به فکر یک شخص باشیم !!!
چون که دوستی ظاهریه، واقعی نیست، قلبی نیست!
خب این سوال تخصصیه.
نه معلومه که نه.
تا تونستم دریغ نکردم .... ولی خب شیطان از اون ور ...

بزرگواران اگر دوست داشتید به این سوالها جواب بدین و اگر دوست نداشتید حداقل در موردشون دقایقی رو فکر کنید و اگر لطف کنید حتما یه مطلب در این رابطه بنویسید که بقیه هم استفاده کنند ممنون میشم.

خیلی شرمندم ... شرمنده روی آقامم

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
تا قبل اینکه بیام اینجا یادم رفته بود کسی هم هست به نام " امام زمان "
اما یا امام زمان
حالا که میشناسمت
حالا که شدی امیدم
خوشحالم
خوشحالم که حداقل از اون موقع که فهمیدم هستی از یادم نرفتی

امام زمان
تو بیا واسطه شو
تا واسش بندگی کنم

یا امام زمان منو ببخش
واسه همه ی وقتایی که سهل انگاری کردم
همه ی ما به تو نیازمندیم
باور کن آقا ...

MeLoDy

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

man ke ruuuu siyaham har kariam bokonam kame, dg chi begam .....sharmandam agha jan:((

بالا