آیا شهید مطهری وجود حضرت رقیه را انکار کرده است ؟

Mehrdad M

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
غرب برنامه شو ریخت سوریه رو بگیره ، بعد سوریه رو می گرفت ،یکی از جاهایی که احتمال واکنش جدی وجود داشت ایران بود!
چرا ؟؟ چون دوتا امانتی اونجا داره و روی اونها حساسه !
یکی حضرت زینب (س) و اون یکی هم حضرت رقیه.
غربیها چی کار کردن؟ درمورد هردو تشکیک بوجود آوردن ،برنامه های ماهواره ای و اینترنتی…
#حضرت_زینب یه قبری به ایشون انتساب داده میشه در مصر ،احتمالا حضرت زینب اونجا باشه …، حضرت رقیه ای هم که وجود نداشته مثلا …
خب چه دلیلی داره به لحاظ دینی این بره از سوریه دفاع کنه ؟!
فهمیدی چی شد؟؟
دستهای پنهان پشت جریان حضرت رقیه (س) است…!!
میگن شهید مطهری گفته که حضرت رقیه وجود نداشته …
حماسه ی حسینی ،جلد٣ ،بخش ۵ ،
نوشته یادداشت تحریفات در واقعه ی عاشورا :
“داستان طفلی از اباعبدالله که در شام از دنیا رفت و بهانه ی پدر را می گرفت وسر پدر را آوردند و همان جا وفا کرد، رجوع شود به نَفَس الله”
میگه که این هم جزء تحریفاته ،تو کجا ؟ توی یادداشت ها از کتاب حماسه ی حسینی شهید مطهری…
همین سه خط رو استناد میکنن…

درمجموعه آثار شهید مطهری مثلا چند تا کتاب تو یه جلد افتاده .
جلد ١٧ …جلد ٢ از بخش سیره ی معصومین (ع) مربوط به حماسه ی حسینی ;
بخش اول شامل هفت فصل است، فصل اول تحت عنوان حماسه ی حسینی ، مجموعه ی سه سخنرانی استاد شهید تحت همین عنوانه که در سال ۱۳۴۷ ه.ش در حسینیه ی ارشاد ایراد شده و کتاب نیز به همین نام نامیده شده است..
فصل دوم را سخنرانی های استاد تحت عنوان تحریفات در واقعه ی کربلا تشکیل می دهد ،این سخنرانی ها
در فروردین ۱۳۴۸ ه.ش برابر با محرم ۱۳۸۹ ه.ق در حسینیه ایراد شده ست .

حماسه ی حسینی متن پیاده شده ی سه جلسه سخنرانی شهید مطهری ست ، نکته جالب اینه که به هیچ وجه شهید مطهری تو سخنرانیش ماجرای حضرت رقیه رو نگفته ،بلکه این چیه ؟ از یادداشت هاست!
یادداشت ها چیه؟ شهید مطهری وقتی شهید شد ،اومدن از اتاقش یه عالمه یادداشت پیدا کردند…
این یادداشت ها فیشهای تحقیقاتی شهید مطهری بود!

فیش برداری میکنن محققین دیگه ، الان من خودم ۷، ۸ تا کتاب دارم می نویسم
فیش نویسی میکنم.
مثلا کتابی دارم می نویسم در مورد اینکه ازدواج حضرت ام الکلثوم با خلیفه ی دوم صحت داره یا نه ؟!
یکی از فیش های من اینه ;خلیفه ی دوم با دختر حضرت زهرا و حضرت علی رضی الله عنهما ازدواج کرد.
حالا یه نفر این رو بخونه چی میگه ؟؟ میگه ;آهان پس نظر رائفی پور این بوده که این ازدواج صورت گرفته…
نه والا اینطور نیست! می خواستم یه کتاب بنویسم که این قضیه صحت نداشته باید این شبهه رو تو یادداشتم می نوشتم دیگه.!
خب #شهید_مطهری هم این شبهه رو توی یادداشتش می نوشته دیگه !!
اگر ایشون این عقیده رو داشته ،وقتی در مورد تمام تحریفات صحبت کرده چرا ماجرای حضرت رقیه رو نگفته؟!
گرفتی چی شد؟!

شهید مطهری تو سخنرانی هاشون تحریفات دیگه رو گفته که من هم قبول دارم
مثلا این اصل سخنرانی شهید مطهری ست که نوشته شده;
چند سال پیش در منزل یکی از علمای تهران ،یکی از اهل منبر روضه ی لیلا خواند که حضرت لیلا نذر کرده اگر حضرت علی اکبر در کربلا کشته نشود ، از کربلا تا مدینه را ریحان بکارد…
(یعنی سیصد فرسخ رو ریحون بکاره؟!) وشعر عربی خواند و گفت:
“نذر علی لان عادو و ان رجعوا لازرعنّ طریق تف ریحانا”
من نذر کردم اینها برگرند راه تَف را ریحان بکارم.
این شعر عربی برایم اسباب تعجب شد که این شعر عربی از کجا پیدا شده ؟
رفتم تحقیق کردم وفهمیدم تَفی که در این شعر آمده کربلا نیست!
بلکه نام سرزمین سکونت لیلا معشوق مجنون عامری ست.
این شعر مجنون بوده ،چون لیلا داشته اون نامرد منبری اومده چسبونده به موضوع کربلا

شهید مطهری با شهامت کامل این مسئله رو رد میکنه و درادامه میگه:
آخر اگر یک مسیحی و یک یهودی و یک آدم لامذهب آنجا باشد ،او که نمی فهمد
آن منبری اینها را از خودش جعل کرده ، می گوید تاریخ اینها چه مزخرفاتی دارد، اینها زنانشان شعور نداشتند و می گفتند نذر میکنم از کربلا تا مدینه ریحان بکارم…

شهید مطهری که اینقدر شجاعانه در مقابل تحریفات ایستاده و اینجا این رو نقل میکنه ،ماجرای حضرت رقیه رو اصلا نمیگه !
مطهری به عنوان یه سر فصل ،یه برگ کاغذ نوشته بوده که یکی از شبهاتی که وارد می کنند اینه ، نیومده که این رو تایید می کنم !
به خدا به گردن ناشره !
حتی ناشر تو مقدمه ی کتاب یه توضیحی داده که این یادداشت ها ممکنه اصل نظر شهید مطهری نباشه ها !

اگه مطهری به اجماع می رسید میومد این رو تو سخنرانیهاش می گفت!

بعد شهادتش رفتن کاغذها و فیش های تحقیقاتیش رو برداشتن
یه برگ کاغذ کوچک اینقدری میشه سند که حضرت رقیه (س) نیست ؟!!
دین و ایمون شما کجاست؟!

استاد رائفی پور

آذر ٩٢_مشهد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajmn555

فاطمه پ

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
سلام استادمن (دکتر لطفی دانشگاه امام صادق)وقتی کتاب حماسه حسینی رو درس می دادند گفتند که:دختری بااین نام وکیفیت شهادت وجود داشته ولی اینکه دختر امام حسین (ع)با شد محل تردید است:ایشون عنوان کردند که دختران امام حسین 3نفر هستند که اسم هرسه نفر هم در تاریخ آمده و کوچک ترین آنها خوله بوده که در واقعه عاشورا حدودا 3یا4 ساله بودند

بالا