طرحی برای شما انجمنی های عزیز در ماه مبارک رمضان

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام به دوستان خوب انجمنی

از نعمت های خاص ماه مبارک اینه که ما بیشتر از روزها و شب های معمول سال توفیق بیدار موندن رو داریم
فرصتمون در روز وشب بهینه تر هست ... در روز کمتر خوابمون میگیره و میتونیم قرآن بخونیم
و شب ها بعد از افطار و یا قبل سحری فرصتی برای نیایش دست میده

از بهترین دعاهایی که هر کسی میخونه حس میکنه تمام حرف دل خودشه و انگار پرده از زندگی خودش برداشته
دعای ابوحمزه ثمالی هست ...خیلی قشنگه ...

دعای طولانی ولی در عین حال بسیار شیرینی که از امام سجاد علیه السلام به ما رسیده واگه با توجه به معنی خونده بشه سوز عجیب وشیرینی داره و گذر زمان رو حس نمیکنه آدم ...

پیشنهادم اینه دوستان هر شب به هر مقداری که تونستید بخونید ولو یه صفحه ...شب ها ضعفتون کمتره و حال دعا بهتره کلا... این موضوع تا آخر ماه مبارک رمضان در اختیار دوستان هست ...
دوستان دوباره ویرایش کردم ... هم میتونید آیه ای که در طول روز براتون تاثیرگذار بوده و هم فرازی از دعایی که خوندین وبراتون جالب بوده برای دیگر دوستان هم بنویسید تا استفاده کنیم همگی

منتظر ارسال ها تون هستیم=> روزی یک فرازیا یک آیه هم باشه عالیه

آخرین ویرایش:

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
خدا قوت
در قران آیات زیادی هست ک میشه تابلو بشه و نصب بشه و یا در پیامکها دست به دست گردونده بشه از خیلی از پیامهای فلسفی و جملات بزرگان هم اثرش بهتره چرا که اعجاز قران بی ماننده
در جز دوم میخوانیم
عَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ

ترجمه 1. شايد چيزی را، ناخوش بداريد و در آن خير شما باشد و شايد چيزی را دوست داشته باشيد و برايتان ناپسند افتد

ترجمه 2.بسا چیزی را خوش نمی دارید و آن برای شما خوب است، و بسا چیزی را دوست می دارید و آن برای شما بد است

ترجمه 3. بسا چيزى را ناخوش داشته باشيد كه آن به سود شماست و بسا چيزى را دوست داشته باشيد كه به زيان شماست

ماشالله این قسمت از آیه 216 سوره بقره اینقد مصداق داره ک میشه در موردش کلی حرف زد

صحر بیدار شدن و از خواب ناز زدن رو شاید بعضی خوش نداشته باشند ولی خیرشون در همونه و شاید شوخی و مسخره بازی و بگو بخند و به این بخند و به اون تهمت بزن رو شاید بعضی دوست داشته باشن در حالی ک به زیان هست.این فقط یک نمونه بود

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
این فرازی که می نویسم از ابتدای دعای ابوحمزه هست ولی خیلی خیلی قشنگه ...

اصا نیاز به روزه خوندن نداره خودش کلی روزه و مصیبته:

اَلْحَمْدُ للهِِ الَّذي اَدْعوُهُ فَيجيبُني وَ اِنْ كُنْتُ بَطيـئاً حينَ يدْعوُني

ستايش خدايي را كه مي‌ خوانمش و او پاسخم دهد و اگرچه وقتي مي‌خواندم به‌ كندي به درگاهش روم

وَالْحَمْدُ للهِِ الَّذي اَسْئَلُهُ فَيعْطيني وَاِنْ كُنْتُبَخيلاً حينَ يسْتَقْرِضُني

و ستايش خدايي را كه مي‌ خواهم از او و به من عطا مي‌ كند و اگرچه در هنگامي كه او از من چيزي قرض خواهد من بخل كنم:Frown:
(خدایا هر چی نگاه میکنم بجز شرمندگی چیزی ندارم بگم)

آخرین ویرایش:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
باز هم فرازی زیبا از دعای ابوحمزه ...تقدیم به شما دوستان و میهمانان سفره ی رمضان المبارک

تَتَحَبَّبُ اِلَينا بِالنِّعَمِ وَنُعارِضُكَ بِالذُّنوُبِ خَيرُكَ اِلَينا نازِلٌ

تو با نعمت‌ هايت بر ما دوستي كني و ما به گناهان با تو معارضه و برابري كنيم. خير تو بر ما نازل گردد

وَشَّرُنا اِلَيكَ صاعِدٌ وَلَمْ يزَلْ وَلا يزالُ مَلَكٌ كَريمٌ ياْتيكَ عَنّا بِعَمَل

و در برابر شر ما به‌ سوي تو بالا آيد و تو هميشه تا بوده و هست پادشاه بزرگوار و كريمي بوده اي كه از جانب ما كارهاي

قَبيح فَلا يمْنَعُكَ ذلِكَ مِنْ اَنْ تَحوُطَنا بِنِعَمِكَ وَتَتَفَضَّلَ عَلَينا بِآلائِكَ

زشت به‌ سوي تو آيد ولي آنها جلوگيري‌ات نكند از اينكه ما را به نعمت‌هاي خود فراگيري و خود بر ما تفضل كني

sadat313

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
وَ الْعَائِدُ عَلَیْهِمْ بِتَحَنُّنِ رَأْفَتِكَ [بِحُسْنِ نِعْمَتِكَ‏] إِلَهِی رَبَّیْتَنِی فِی نِعَمِكَ وَ إِحْسَانِكَ صَغِیرا وَ نَوَّهْتَ بِاسْمِی كَبِیرا فَیَا مَنْ رَبَّانِی فِی الدُّنْیَا بِإِحْسَانِهِ وَ تَفَضُّلِهِ [بِفَضْلِهِ‏] وَ نِعَمِهِ وَ أَشَارَ لِی فِی الْآخِرَةِ إِلَى عَفْوِهِ وَ كَرَمِهِ مَعْرِفَتِی یَا مَوْلایَ دَلِیلِی [دَلَّتْنِی‏] عَلَیْكَ وَ حُبِّی لَكَ شَفِیعِی إِلَیْكَ وَ أَنَا وَاثِقٌ مِنْ دَلِیلِی بِدَلالَتِكَ وَ سَاكِنٌ مِنْ شَفِیعِی إِلَى شَفَاعَتِكَ أَدْعُوكَ یَا سَیِّدِی بِلِسَانٍ قَدْ أَخْرَسَهُ ذَنْبُهُ رَبِّ أُنَاجِیكَ بِقَلْبٍ قَدْ أَوْبَقَهُ جُرْمُهُ أَدْعُوكَ یَا رَبِّ رَاهِبا رَاغِبا رَاجِیا خَائِفا إِذَا رَأَیْتُ مَوْلایَ ذُنُوبِی فَزِعْتُ وَ إِذَا رَأَیْتُ كَرَمَكَ طَمِعْتُ

و بر آنان با محبّت و رأفت بسیار احسان كننده‏اى.خدایا مرا در كودكى در میان نعمتها و احسانت‏ پروریدى،و در بزرگسالى نامم را بلند آوازه ساختى،اى آن‏كه مرا در دنیا به احسان و فضل نعمتهایش پرورید و برایم در آخرت به گذشت و كرمش اشاره نمود،اى مولاى من معرفتم راهنمایم به سوى تو،و عشقم به‏ تو واسطه‏ام به پیشگاه توست،من از دلیلم به دلالت تو مطمئن،و از واسطه‏ام به شفاعت تو در آرامشم، اى آقایم تو را به زبانى مى‏خوانم كه گناهش او را ناگویا نموده،و با دلى با تو مناجات مى‏كنم كه جرمش او را هلاك ساخته، تو را مى‏خوانم اى پروردگارم در حال هراس و اشتیاق و امید و بیم،مولاى من هرگاه گناهانم را مى‏بینم بى‏تاب مى‏گردم،و هرگاه كرمت‏ را مشاهده مى‏كنم،به طمع مى‏افتم،

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

فرازی دیگر از دعای زیبای ابوحمزه ...به یادگار از مولا علی ابن الحسین علیه السلام
وَالْحَمْدُ للهِِ الَّذي وَكَلَني اِلَيهِ

ستايش خدايي را كه مرا به حضرت خودواگذار كرده

فَاَكْرَمَني وَلَمْ يكِلْني اِلَي النّاسِ فَيهينُوني وَالْحَمْدُ للهِِ الَّذي

از اين رو به من اكرام كرده و به مردم واگذارم نكرده كه مرا خواركنند و ستايش خدايي را كه

تَحَبَّبَ اِلَي وَهُوَ غَنِي عَنّي وَالْحَمْدُ للهِِ الَّذي يحْلُمُ عَنّي حَتّي كَاَ نّي لا ذَنْبَ لي

با من دوستي كند در صورتي كه از من بي نياز است و ستايش خدايي را كه نسبت به من بردباري كند تا به جايي كه گويا گناهي ندارم.

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
فرازی از دعای ابوحمزه ثمالی

اِلهي اِنْ اَدْخَلْتَنِي النّارَ فَفي ذلِكَ سُرُورُ عَدُوِّكَ وَاِنْ اَدْخَلْتَنِي الْجَنَّةَ

خدايا اگر به دوزخم ببري اين كار موجب خوشحالي دشمنت گردد و اگر به بهشتم ببري

فَفي ذلِكَ سُرُورُ نَبِيكَ وَاَ نَا وَاللهِ اَعْلَمُ اَنَّ سُرُورَنَبِيكَ اَحَبُّ اِلَيكَ مِنْ سُرُورِ عَدُوِّكَ

موجب خوشحالي پيامبرت بشود و من به خدا سوگند مسلماً مي‌دانم كه خوشحال شدن پيامبرت را بيشتر از خوشحالی دشمنت دوست داری

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
فکر می کنم از سوزناک ترین فرازهای دعای اوبحمزه ثمالی همین باشه

خدایا ممنون که دعای زیبای امام سجاد علیه السلام رو به دستمون رسوندی...

وَاَعِنّي بِالْبُكآءِ عَلي نَفْسي فَقَدْ اَفْنَيتُ بِالتَّسْويفِ وَالاْمالِ

و ياري‌ام ده به گريه كردن بر خويشتن، زيرا كه من عمرم را به امروز و فردا كردن و آرزوها

عُمْري وَقَدْ نَزَلْتُ مَنْزِلَةَ الاْيسينَ مِنْ خَيري فَمَنْ يكوُنُ اَسْوَءَ حالاً

گذراندم و درآمده‌ام در جايگاه نااميدان از خير خودم، پس كيست كه بدحال‌تر از من باشد

مِنّي اِنْ اَنَا نُقِلْتُ عَلي مِثْلِ حالي اِلي قَبْري

اگر من بر اين حال به‌سوي قبرم منتقل گردم؟؟؟:Frown::(

بالا