آرایش برا دخترا تا چه حد مجازه؟؟؟

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
خب ببین من میگم اگه جوری ریمل بزنی که معلوم نشه آیا نیازی هست که اصلا ریمل بزنی؟
جمله آرایش جوری که معلوم نشه تناقض داره و من نمیتونم بپذیرم
اون دیگه زندگی شخصیمه که جلو همسرم چجور باشم.
شما کلا هرجور راحتی خانوم خوش اخلاق !!!!!خخخخ:confused::confused::confused:

راز

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
الناز عزیز خداییش خیلی با صفایی .از اول تا آخر مباحث را خوندم و کلی هم خندیدم ( البته با اجازه دوستان ) با زرنگی تمام بحث را راه انداختی و آخرشم از اهل فن جواب را گرفتی .ممنون.
برا ترک لب چه آقایون چه خانومها پماد A+D بسیار عالیه
در موارد دیگه من نمیتونم حکم صادر کنم ولی فلسفه حجاب را به زبون خودمونی اینجوری میگم برای تحکیم بنیان خانواده بسیار ضروریه .چرا ؟یه سوال از متاهلها میپرسم : حتما تا حالا تجربه کردین یه خانوم که به زیادی جلو ایینه وقت صرف کرده از کنار همسرتون بگذره و جناب همسر هم یه دید کوچولو بهش بندازه ..........شما چه حسی پیدا میکنی ؟
مطمئن باشیم که اگه حجابمون را رعایت نکنیم خانومهایی هستند که از نظر قیافه در سطح پایین تری هستند وهمون حس را خواهند داشت وقتی همسرش به شما نگاه کنه
البته این یک تعبیر بسیاربچه گانه و ابتدایی از حجابه ولی در بلبشوی زمانه ما باید بدونیم اگه کمترین رفتار ما باعت شد که زنی در نظر مردش کمرنگ بشه در قدم بعدی نوبت به خودما هم خواهد رسید.
من آرزو میکنم همه خانومها بتونن حجابشون را کامل رعایت کنن و خودمم همچنین وقبول دارم در این دوره بسیار سخته

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام خواهش میکنم آبجی راز عزیزم، دیگه کاریه که از دستم برمیومد...خخخخخ

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: راز

ARKA

مدیر انجمن صندلی داغ
"بازنشسته"
شما گفتید "در روایت وارد شده اگر زنی ارایش کند و از خانه خارج شود از وقتی از خانه بیرون میاد و تا وقتی به خانه برمیگردد با همین ارایش ،لعنت خدا و تمام ملائکه همراه اوست .و اگر مردی بر این وضعیت همسرش راضی باشد به ازای هر قدمی که ان زن بر میدارد خانه ای از اتش برای ان شوهر بنا میشود ."منظور از این آرایش هر آرایشی است یا نه همون آرایش خارج از عرف و زینتی منظور هست؟؟
بله منظور ارایشی است که خیلی تو چشم باشه و زننده باشه و جلب توجه کنه ببخشید من اینطوری مصداق ذکر میکنم مثل اینکه انقدر سرمه بکشه و یا ار رژهای رنگارنگ استفاده کنه که معلوم باشه .یا بقول خودتون خارج از عرف باشه .

شما گفتید تاتو کردن برای دختران جایز نیست ولی برای خانومها به شرطی ک نامحرم نبینه اشکال نداره.ینی تاتوی بدن اشکالی نداره؟؟؟اینم جمله خودتون"ارایش مثل اینکه به قول ایشون مداد بکشه و سرمه بکشه و استفاده از رژ وتاتو کردن و.....زینت به حساب میاد و سزاوار دختران مجرد نیست ولی برای خانومهای متاهل در محدوده خانه و ندیدن نامحرم ایرادی ندارد (چه بسا ارایش برای شوهر پسندیده و در دین توصیه و سفارش شده)"
تاتو کردن اگر در صورت باشه مثل اینکه ابرو رو تاتو میکنن این باید از دید نامحرم پوشیده شود چه مجرد و چه متاهل ولی در سایر اعضای بدن که همیشه پوشیده است .
مسئله شرعی دیگری هم داره در مورد تاتو که اگر این عمل روی پوست انجام بشه مانع وضو و غسل به حساب میاد ولی اگر زیر پوست باشه اشکالی و مانعی برای وضو و غسل بحساب نمیاد .

-سوال بعدی اینکه چرا خانوم ها نباید از عطر و ادکلن استفاده کنند؟؟؟این موضوع خیلی عذاب آوره.آخه منی که بخاطر جلب توجه این کارو نمیکنم و فقط میخوام آراسته باشم پذیرشش یه کم سخته.
پاسخ شرعی که در استفتائات مراجع عظام دیدم اکثرا نظرشون اینه که استفاده عطرو ادکلن فی نفسه مانعی نداره اما از عطر و ادکلنی که بوی تند و موجب جلب توجه نامحرم میشه باید پرهیز کرد .
ممنون ک وقتتون رو گذاشتین داداش مفرد.یه سوال دیگه هم واسم ایجاد شده اینه که:
از حرف بعضی دوستان شبهه واسم ایجاد شد که آیا ابرو گرفتن خانوم ها یک زینته؟؟و باید خانوم ها ابروی خود رو بپوشانند؟؟
ممنون میشم اینو هم جواب بدین.

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
از حرف بعضی دوستان شبهه واسم ایجاد شد که آیا ابرو گرفتن خانوم ها یک زینته؟؟و باید خانوم ها ابروی خود رو بپوشانند؟؟
سلام آرکا باجی، با اجازه از داداش مفرد بزرگوار، منم یه جوابی اینجا بدم عایا؟؟؟باشه الان جواب میدم هولم نکن آرکا !!!:Big Grin:
آرکا جونم، داداش مفرد گفت که ابرو برداشتن واسه دخترای مجرد خیلی کار خوبی نیست و پسندیده نیست که اینکارو بکنن، اما واسه اون دخترایی که عروسی کردن یا عقد هستن نه عیبی نداره ابروشونو بردارن یا مثلا اصلاح کنن! داداش مفرد فقط گفتن که اگه خانومی تاتو کنه ابروشو اونوقت چون هم پر رنگ میشه هم
معلوم میشه باید بپوشوننش!!! و اگرم یه خانومی ابروشو برداره و کلی مدادینام بزنه تنگش! جوری که همه حتی خانومای دیگم که میبیننش بگن ابروت چه بهت میاد یا مثلا بگن چه خشگل شده ابروت، اینجا معلوم میشه که این ابروی پر از مداد بدجور تو چشم ملته! زنها فهمیدن،دیگه چه برسه به پسرا و مردا که
چشمشون مث پنکه میچرخه!!!خخخخخخ(البته بعضیاشون):Big Grin::Er... what?::eek:

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
خواهش میکنم
در مورد ابرو برداشتن که ایا زینت هست یا نیست ظاهرا جزء زینت ممنوع نیست و پوشاندن واجب نیست ولی مرجع تقلیدتون رو یا همینجا و یا در خصوصی بفرمایید تا نظر ایشون رو جویا شوم و بهتون اطلاع بدم .
درمورد مشابه نظرات مختلفی هست که نظر همه مراجع رو اوردم که دیگر دوستان هم نظر مرجع تقلید خودشون مطلع باشند.

آيا رنگ كردن ابرو زينت بوده و پوشاندن آن از نامحرم واجب است؟
آيات عظام سيستاني، مكارم، نوري: جزء زينت ممنوع محسوب نمي‌‏شود و پوشاندن آن از نامحرم واجب نيست.
( آيت الله سيستاني، ، زينت، س‏1 و 17 و 18؛ آيت الله مكارم، استفتاءات، ج‏1، س‏802؛ آيت الله نوري، استفتاءات، ج‏1، س‏542 و 491)
آيات عظام بهجت، تبريزي، صافي: پوشاندن آن از نامحرم واجب است
(آيت الله صافي، جامع الاحكام، ج‏2، س‏1683؛ دفتر آيت الله بهجت و تبريزي)
آيات عظام امام خميني، خامنه‏اي، فاضل و وحيد: اگر زينت محسوب شود، پوشاندن آن از نامحرم واجب است (تشخیص با عرف)
(آيت الله خامنه‏اي، سايت، نگاه؛ آيت الله فاضل، جامع‏ المسائل، ج‏1، س‏1707؛ دفتر امام خميني)

آيا آرايش خيلى كم، در حدى كه صورت انسان از بى‏حالى در بيايد، اشكال دارد؟
همه مراجع (به جز آيت اللّه مكارم و آيت اللّه نورى): اگر به حدى باشد كه زينت شمرده شود، بايد آن را از نامحرم بپوشاند.

(آيت اللّه سيستانى sistani.org ) ،زينت (، س 7 و 1 و 6 آيت اللّه فاضل، جامع‏ المسائل، ج 1، س 1707 و ج 2، س 1328 آيت اللّه خامنه‌‏اى، سايت، نگاه آيت اللّه تبريزى، صراط النجاة، ج 5، س 1253 دفتر آيات عظام امام خمينى، وحيد، بهجت و صافى.)
آيت اللّه مكارم و آيت اللّه نورى: اشكال ندارد.
( آيت اللّه مكارم، استفتاءات، ج 2، س 151 و 1034 آيت اللّه نورى، استفتاءات، ج 1، س 194)

آخرین ویرایش:

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام و با تشکر بسیار فراوان از داداش مفــــــــــــــــرد گرانقدر و تشکر از همه ی شما دوستان، فک نکنم دیگه سوالی باشه درسته؟؟؟؟

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
دوستان عزیز نمیخواستم دیگه به بحث ادامه بدم چون بعضیا گویا حرفای منو برعکس متوجه شدن
من نه به کسی توهین کردم
نه گفتم خدایی نکرده شماها عقده ای هستین
منم مثل بقیه نظرمو گفتم
وبابرداشتهای افراطی و خشک از دین مخالفم

امیدوارم یه کم متعادلتر به قضایا نگاه کنیم چون واقعا دین اونقدی که فکرمیکنید سخت نگرفته
که ابرو روهم لازم باشه بپوشونیم
ویه مسله دیگه
فکرمیکنم اونقد مصداق برای انحراف و گناه تو جامعه زیاد شده که دیگه کسی با دیدن ابروی یه دختر یاخانم به گناه نیوفته

حرف اصلی من اینه به زن فرای جنسیتش نگاه بشه
جوریکه برای هرکاری که انجام میده نیایم یه مخاطب خاص بتراشیم
اینقد بااطمینان نگیم هرکسی ارایش میکنه هرکسی تیپ میزنه هرکسی مرتبه هرکسی خوشبوهست برای یک مخاطب خاصه و اونم فقط آقایون تو خیابون هستن بااینکار فقط به شخصیت و وجود زن توهین میشه
خود امامان ماهمیشه لباس خوب به تن داشتن
همیشه مرتب بودن
چقد روایت داریم درمورد اراستگی ائمه؟
یه کم متعادلتر نگاه کنید به قضایا

گاهی بایه نظر بدون دقت ما درمورد همین مسله حجاب خیلیا (مخصوصا جوانان) از دین و حجاب گریزان میشن چون عینا مصداقش رو دیدم
:gol::gol::gol:

راز

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
دوستان عزیز نمیخواستم دیگه به بحث ادامه بدم چون بعضیا گویا حرفای منو برعکس متوجه شدن
من نه به کسی توهین کردم
منم مثل بقیه نظرمو گفتم

امیدوارم یه کم متعادلتر به قضایا نگاه کنیم چون واقعا دین اونقدی که فکرمیکنید سخت نگرفته
ویه مسله دیگه
فکرمیکنم اونقد مصداق برای انحراف و گناه تو جامعه زیاد شده که دیگه کسی با دیدن ابروی یه دختر یاخانم به گناه نیوفته

اینقد بااطمینان نگیم هرکسی ارایش میکنه هرکسی تیپ میزنه هرکسی مرتبه هرکسی خوشبوهست برای یک مخاطب خاصه و اونم فقط آقایون تو خیابون هستن بااینکار فقط به شخصیت و وجود زن توهین میشه
همیشه مرتب بودن

گاهی بایه نظر بدون دقت ما درمورد همین مسله حجاب خیلیا (مخصوصا جوانان) از دین و حجاب گریزان میشن چون عینا مصداقش رو دیدم

کیانای عزیزسلام.منم با برداشت سخت گیرانه از دین موافق نیستم و همیشه وقتی مثلا کسی ازم نماز شب را می پرسه بسته به شناختی که ازش دارم نماز شب را براش توضیح میدم و میگم یه مدت که همینجور بخونی خودت علاقمند میشی و اذکار وادعیه را بیشتر وطولانی تر میکنی ....این فقط یه مثاله و یک امر مستحبیه .ولی در یک موضوع واجب اتفاقا خالص وکامل حکم را باید گفت حالا طرف خودش قیاس کنه که چقد به تکلیف عمل کرده و چقدر باید اهتمام بیشتری به خرج بده.در مورد حجاب مثال قایق و سرنشینانش حاکمه درسته بیشتر خانومها بخاطر اراستگی شخصی و به قول معروف برا دل خودشون اراسته و معطر در مقابل نامحرم ظاهر میشن ولی این را باید یاد آور شد که اگه در قایق اجتماع رسوخی ایجاد بشه همه با هم غرق خواهند شد درسته به زن باید به دیدی سوای جنسیتش نگاه کرد ولی درصورتی که زن هم جنسیت وظرافت وزیبایی خدادادی خودش را به رخ نکشه.بعضی از خانومها میگن مرد اگه مرد باشه نگاه به نامحرم نمیکنه .من میگم حرف شما متین ! نگاهش را کنترل کرد ، دماغشم بگیره که عطر خوشایند شما به مشامش نرسه ؟گوشاشم ببنده که با لحن ظریف و زنانه حرف زدن شما را هم نشنوه؟ باور کن به تجربه میشه فهمید که حتی ابروی اصلاح شده را هم باید پوشوند من در محیطی مردانه شاغلم وتقریبا 70 درصد به روحیه اقایون شناخت پیدا کردم و مطمئنم اگه بخوای توی جامعه ثابت کنی که باید به زن فرای جنسیتش ارزش گذاری بشه باید حجاب داشته باشی اونهم به معنای واقعی یعنی نخندی شوخی نکنی با لحن خاص زنانه حرف نزنی عطر نزنی ارایش نکنی ... و کلا به نوعی باشی که وقتی یک زن ویک مرد باهم وارد اتاقی میشن توجهی خاص به سمت زن جلب نشه.
من معتقدم حجاب ظاهری که موها روبپوشونی کافی نیست زن باید عفت وحیا وحجاب را توام داشته باشه
البته اینهایی که عرض کردم ایده الهای من هستن و اصلا ادعایی ندارم که خودم در این مرتبه میتونم مراعات کنم ولی از فاطمه زهرا سلام الله میخوام که روز به روز به همه زنانمون کمک کنه تا بیشتر وبهتر ، پاسدار حجاب و عفت و حیا باشند ومن ههم همچنین.

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
من نه به کسی توهین کردم
منم مثل بقیه نظرمو گفتم

ویه مسله دیگه

همیشه مرتب بودن

سلام کیانا جونم، ما که سخت نگرفتیم، ما فقط حرفمون اینه که باید کاری رو بکنیم که خدا و اهل بیت دوس دارن، اینکه شما مخالف باشی یا موافق هم به خودت و خدای خودت ربط داره!!! اگه واقعا میخوایم راه اهل بیت رو ادامه بدیم باید سختیای کنارشم تحمل کنیم!
باید حرفای مزخرفی رو هم که بعضیا میزنن رو تحمل کنیم،باید نشون بدیم که دهن بین نیستیم، و با حرفای بی اساس ملت عشق به اهل بیتو نمیذاریم کنار،باید همه بدونن که ما بیدی نیستیم که با این بادا بلرزیم! اگه شما به یه آرایش نکردن و ابرو تاتو نکردن و عطر نزدن میگی سخت، پ حضرت زینـــــب چی بگه؟؟؟حضرت رقیه از سختیای کربلا چی بگه؟؟؟؟اگه اهل بیت هم مث ما انقد راحت طلب بودن و به خاطر رسیدن به خدا هیچ سختی ای رو متحمل نمیشدن که دیگه کربلایی هم وجود نداشت!!! هرکی آقا آقا میرفت میشست تو خونه و با یزید ملعون بیعت میکردن و تموم!!!درسته؟؟؟
هرکی خدا و اهل بیتو بخواد باید سختیای راهشم تحمل کنه
،اگه اطاعت دستورات خدا این همه راحت بود که الان امام زمانمون اومده بودن!!!

بالا