آرایش برا دخترا تا چه حد مجازه؟؟؟

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام به محضر آقاجانم امام زمان عزیزم(ع) و سلام به همه ی شما دوستای گل منجی
یه شبهه ی خیلی خیلی مهم
بالاخره آخرش آرایش کردن دخترا تا چه حدی مجازه؟؟؟والا از هرکی میپرسیم میگه برو اینو از یه خانوم بپرس!!! آخه من خانومی که بلد باشه از کجا گیر بیارم؟؟؟تازه منکه به حرف این و اون اعتماد ندارم ، فقط به حرف روحانیا اعتماد دارم!!! فقط یه خورده سختگیرانه جواب ندین دیگه!!! لطفا اسم بیارید که چیا گناهه و چیا نیس!الان حتما میگین آرایش دخترا باید توی چشم نباشه! خب منکه پسر نیستم بدونم آرایش چقدرش تو چشم هست و چقدرش نیس! میبینی یکی مداد سیاه میزنه به چشمش ولی اصلا تو چشم نیس، اما یکی یه رژ میزنه و از دور تو چشمه!!!!! اینا رو روشن بگین بفهمیم یه بار برا همیشه!!!

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
بحث خوبی راه انداختی-- اصلا یه دختر مجرد برای کی می خواد آرایش کنه؟؟؟؟
برای من نوعی؟؟؟؟ برای پسرا هست دیگه؟؟؟

چرا یک دختر مجرد باید آرایش کند؟

آخرین ویرایش:

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام ممنونم، آره درسته حرفت، ولی همه دوس دارن زیبا به نظر برسن!!!
بله خب به نظرم اونیکه عروسی کرده باید برا شوهرش آرایش کنه ولی اونیکه مجرده چی؟؟؟بالاخره باید خشگل به نظر بیاد یا نه؟؟؟پسرام که امروزه همه قیافه محور شدن و به خصوصیات خوب دخترا اهمیت نمیدن! و فقط میگن قیافه مهمه! تازه شرطم میذارن!!!
دماغش اونجوری باشه، صورتش اینجوری باشه!!!

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
سلام! بله حرف شمام درست-الان عرف این شده که دخترای مجرد کمی آرایش کنن
مثلا رژ قرمز اصلا خوب نیست چون خیلی تو چشم هستش-مثلا رژ صورتی خیلی کم خوبه
اما رژ هم لازم نیست- بنظرمن همینکه موهای صورتشونو مقداری مرتب کنن بیش از 90 درصد زیبایی رو نشون میده
رژ صورتی که خودش کلا کمرنگ هست اما قرمز نه، ناجوره-- یعنی آرایش بیشتر زیبایی بیشتری نشون نمیده

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
منم دارم همینو میگم، متاسفانه مشکل اینجاس که الان ملت حتی قدرت تشخیص اینو ندارن که بالاخره کی مجرده و کی ازدواج کرده!واسه همینم توی انتخاب دچار مشکل میشن! مثلا دخترایی رو میبینیم که همه ابرو برداشته و تابلو هستن و خود منم میبینمشون فک میکنم عقد کرده هستن!اما وقتی میپرسم میبینم نه بابا اینام مث ما مجردن ولی با این فرق که ابروهاشونو برداشتن اونم تابلوی تابلو!اینجوری هم کار خودشونو کساد میکنن دیگه! و هم کار دخترای با آبرو رو!!!
منم میگم آقاجان وقتی آرایش میکنی خب یکم معمولی و دخترونه آرایش کنیم حداقل!!!
یا مثلا من خانومایی رو دیدم که بچه هم دارنا اما یه جوری آرایش میکنن که پسرا متاسفانه جذب قیافه ی اونا میشن و واسه همینم دیگه لذت تصویریشونو میبرن و فک نمیکنم دیگه دنبال ازدواج برن!!!حالا این خودش یه تاپیک جدا لازم داره!!!

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام
الناز جان مراجع تقلید که حدود آرایش رو مشخص کردند
اگه جلب توجه نکنه مانعی نداره
برای سرمه کشیدن هم حد جلب توجه رو فرمودند
آراستگی منهای جلب توجه ...
حتی مراجع در مورد همین مورد ابرو هم ملاک رو عرف قرار دادن و جلب توجه کردنش رو گوشزد کردن برا پوشوندن
البته هر فردی خودش میتونه حدود رو متوجه بشه معمولا

آخرین ویرایش:

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام
خودخداعاشق زیباییه وگه نه بندهاشوزیباخلق نمیکرد
ولی اجازه نداده که همین زیبایی رو برای هرکسی نمایان کرد
درمورد اینکه چرادختراارایش میکنن یا ابروورمیدارن یا...من بااین نظرمخالفم که اینکارا رو فقط باید محدود به بعدازازدواج کرد
ازاونجایی که خوددخترهم شخصیت وعلایقی داره بایدبرای احترام به شخصیت خودش و علایقش به آراستگیوزیباییش ومرتب بودنش اهمیت بده
آراستگی وزیبایی ومرتبی رونباید محدودیه بعدازازدواج کردچون کلا شخصیت زن رو زیرسوال میبره ومتاسفانه همین تفکراشتباه باعث بدحجابی دخترابعدازدواجشون میشه
اگه این فرهنگ درست جابیفته و دختر قبل ازازدواجش به اینموارد اهمیت بده درحد درست وشرعی
دیگه بعدازدواج عین ازادشده ازبند نمیشه که کلا خودشوغرق ارایشو...کنه
انسان بایدازدوران مجردی احترام به شخصیت وعلایقشو یادبگیره تابعدازازدواج عادی باهاش برخوردکنه
نه اینکه متاسفانه دردوران مجردی محدودیت افراطی وبعدازازدواج هم رهایی افراطی...
پس النازجان مرتبی و اراستگی صورت دختران مجرد اصلاچیزبدی نیست خیلی هم خوبه ولی بایددرحدمتعادل باشه

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام دوستان، منونم از باجیا و داداشای بزرگوارم که تا الان به این سوال جواب دادن،
کیانا خب منم همینو میگم! ینی توی این مورد با تو موافقم ولی یه سوالی ازت دارم،ناجی باجی شما و بچه های دیگه هم لطفا جواب بدین!
کیانا؟؟؟تو میگی ینی عیبی نداره که دختر قبل از ازدواج یا عقد ابرو برداره؟؟؟من منظورم این ابروبرداشتن الکی نیستا،که مثلا یکم زیر یا روشو مرتب کنه!من منظورم دختراییه که ابروشونو مث عقد کرده ها برمیدارن!!!
خب خود تو این دختر رو ببینی ،فک میکنی عروسی کرده دیگه درسته؟؟؟و از اون طرفم زنهای متاهل که عروسی کردن هم همینجوری ابرو برمیدارن!!!
خب در این صورت شما یا یه پسر علم غیب داره که تشخیص بده این دختر مجرده یا عروسی کرده و برا یکی دیگست؟؟؟
بعدا میگن سن ازدواج میره بالا،من میگم از بس که دخترامون مث زنها و زنهامون مث دخترا دارن رفتار میکنن دیگه پسر بیچاره قدرت تشخیصشو از دست داده!
یهو میبینی از کسی خوشش میاد که چندین ساله ازدواج کرده و بچه هم دارره!!!تازه کلی هم با خودش کلنجار میره که به مامان خودش بگه مامان واسه من برو خواستگاری!بعد که مامانه میخواد بره خواستگاری اون زن متاهل! کاشف ب عمل میاد که بابا این خودش عائله منده و دوتام بچه داره!
یا مثلا یه زنی میاد واسه پسرش دنبال یه دختر خوب میگرده،وارد یه جا که میشه میبینه همه آرایش کرده و ابرو برداشته! پس به خودش میگه اینا همشون ازدواج کردن،برم یه جای دیگه!!! عقلشون تو چشمشونه دیگه!!!
یا مثلا متاهل هایی هستن (چه مرد و چه زن) که اصلا حلقه یا انگشتر نمیندازن،اینم یکی دیگه از موارد بالا رفتن سن ازدواج به خاطر اشکال در تشخیص موقعیت فرده!!

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
حرفای شما کیانا و رفیق درست
منم میگم باید تا حدب مرتب باشه(مرتب بودن با آرایش فرق داره)
بعضی دخترا می بینی یه سبیل داره اندازه فلان شاه!!! این خیلی خوب نیست بنظرمن
من میگم موهای صورتشو تا حدی بزنه همین برای یه دختر مجرد کفایت میکنه؛ هم زیباییشو داره هم اینکه با دخترای
متاهل اشتباه نمیشه(ولی کو گوش شنوا!!!!)
بعضیا هم ابروشون زیادی پرپشته میشه اونم کمی بهش برسن

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
بعدشم کیانا جون، به نظرت وقتی ما یه مداد مشکی میزنیم به چشممون، در حالیکه امام زمان داره ما رو میبینه، فک میکنی آقامون با این کار ازمون راضی میشه؟؟؟ینی منظورم اینه که با این حال که میدونیم خدا و اهل بیتمون دارن ما رو میبینن، ما باز حتی فقط یه مداد سیاهم بزنیم به چشممون، امام زمان هیچ عکس العملی نشون نمیده؟؟؟ینی بازم ازمون خوشش میاد؟؟؟نمیگه چرا داری آرایش میکنی؟؟؟؟
به نظرت گناه نیست؟؟؟من با آرایشای دیگه کار ندارم فقط منظورم مداد سیاه و خط چشمه!!!جوریکه ملت بی جنبه رو جذب نکنه!!!
اما با این حال ما میتونییم جلو روی امام زمانمون وایسیم و مداد بزنیم یا خط چشم بکشیم؟؟؟؟
لطفا تفره نرید و این سوال منو جواب بدین!
مگه حضرت زینب و حضرت زهرا آرایش میکردن؟؟؟؟اینکه میگی باید اندازه ی عرف عمل کرد(در مورد ابرو برداشتن)عرف رو کی معلوم میکنه؟؟؟
مگه نباید ما برا همه ی کارامون از خدا و اهل بیت تقلید کنیم و دستور بگیریم؟؟؟
پس الان یه جورایی داریم توجیه نمیکنیم؟؟؟
درباره ی پسرا هم مطلب دارم من! که ان شاءالله خواهم زد....

بالا