عمر امام زمان؟؟؟؟؟؟؟

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
به نام خدای رحیم
با سلام به دوستان
در مورد امام زمان (عج)و عمر هزار ساله امام سوالی مطرح میشه و اون اینه که چجوری امام زما بیش از هزار سال عمر دارن ؟

و سوال بعدی اینکه:

وقتی امام به امر الهی ظهور میکنن چهل سال دارند چگونه ممکنه؟؟؟؟؟؟

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
پاسخ : عمر امام زمان؟؟؟؟؟؟؟

در مورد امام زمان (عج)و عمر هزار ساله امام سوالی مطرح میشه و اون اینه که چجوری امام زما بیش از هزار سال عمر دارن ؟
سلام
این عمر زیاد و پر برکت ایشون, غیر عادی هست ولی غیر عقلی نیست!
اگر ارگانهای مختلف بدن بخوبی کاربکنند و خداوند بخواهد
شما می تونید زنده باشید.

این امر فقط برای ما غیر عادی است ولی غیر ممکن نیست.

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"

وقتی امام به امر الهی ظهور میکنن چهل سال دارند چگونه ممکنه؟؟؟؟؟
در مورد سوال دومتون
فکر کنم همونطور که
مرده ها,
در روز قیامت در نفخ صور اول مدهوشی می شوند.
این امر هم دور از انتظار نخواهد بود. :53:

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سلام
این عمر زیاد و پر برکت ایشون, غیر عادی هست ولی غیر عقلی نیست!
اگر ارگانهای مختلف بدن بخوبی کاربکنند و خداوند بخواهد
شما می تونید زنده باشید.

این امر فقط برای ما غیر عادی است ولی غیر ممکن نیست.

علیکم السلام
البته فکر میکنم با وجود نمونه هایی که در قران وجود داره مثل عمر نوح و خواب اصحاب کهف غیر عادی بودنش هم حل بشه و لذا دیگه جاییی برا گفتم اینکه برا ما غیر عادیه باقی نمیمونه....

با تشکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"

علیکم السلام
البته فکر میکنم با وجود نمونه هایی که در قران وجود داره مثل عمر نوح و خواب اصحاب کهف غیر عادی بودنش هم حل بشه و لذا دیگه جاییی برا گفتم اینکه برا ما غیر عادیه باقی نمیمونه....

با تشکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر
خواهش میکنم
ولی فکر میکنم از لحاظ علمی هم اثبات میشه!

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

اگه از نظر علمی هم اثبات میشه پس دیگه غیر عادی نیـــســـــــــت.

یک مثال قشنگی هست که از حاج آقا قرائتی شنیدم که ایشون میفرمود:

همونطوری که موهای مژه و ابرو ماهها و سالها میگذره و رشد نداره یا رشد انک دارند اما در کنار همون موهای مژه و ابرو

موهای سر و صورت خیلی رشد دارند با

اینکه متعلق به همون بدن هستند و روی همان پوست روییده اند، برا عمر امام زمان(عج)هم همینطوره خدا عمر ایشون رو طولانی کرده که

البته این قضیه در مقابل قدرت لا یزال الهی ناچیزه......

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"

اگه از نظر علمی هم اثبات میشه پس دیگه غیر عادی نیـــســـــــــت.

یک مثال قشنگی هست که از حاج آقا قرائتی شنیدم که ایشون میفرمود:

همونطوری که موهای مژه و ابرو ماهها و سالها میگذره و رشد نداره اما در کنار همون موهای مژه و ابرو موهای سر و صورت خیلی رشد دارند با

اینکه متعلق به همون بدن هستند و روی همان پوست روییده اند، برا عمر امام زمان(عج)هم همینطوره خدا عمر ایشون رو طولانی کرده که

البته این قضیه در مقابل قدرت لا یزال الهی ناچیزه......

منظور بنده در عوام بود.
چون بعضی از مردم اینو غیر عادی یا حتی غیر ممکن می دونن

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

طولانی بودن عمر امام زمان(عج)، همواره در طول تاریخ مورد سؤال بوده است. اما عمری كه از قرنها فراتر رود از دیدگاههای گوناگون، امری شدنی و ممكن است.

1- امكان عقلی: مقصوداز این امكان، محال نبودن عمر طولانی از نظر عقل است از نظر عقل ، درازی عمر نیز با تناقض همراه نمیباشد. و مانعی برای تحقق آن وجود ندارد، زیرا در مفهوم زندگی، مرگ زودرس نهفته نیست. همانند عدد 3 نمیباشد كه فرد است و زوج نشود. چون در این مورد تناقض لازم میآید. بر این اساس، ممكن است كه برای انسان شرائط و محیطی پدید آید كه سلولهای بدن پیوسته بازسازی شود. و اندامهای پشین كه دچار پیری و فرسودگی شدهاند به تدریج در جریان خون حل و دفع شوند. لذا، از نظر عقل سالها زنده ماندن محال نمیباشد

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

-
امكان علمی: امكان علمی بدین معناست كه از نظر علم، سفر انسان به سیارات منظومه شمسی و دیگر منظومهها مردود نیست و نظریههای علمی امكان زندگی دراز مدت را برای انسان نیز محال نمیداند. امروزه در كیهانشناسی، روانشناسی و سایر رشتههای علمی هر روز نظریات استواری پدید میآید كه با دلایل وشواهد بیشتر همراه میباشد. از این رو به لحاظ علمی در امكان زیست طولانی نیز تردید نمیتوان كرد.

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

امكان عملی
: امكان عملی آن است كه پدیده روزافزون علمی و تحقیقی همانند: سفینه های فضایی، دریایی، ژن شناسیها، اندامهای مصنوعی، رشد جانواران، بیرون از رحیم، و... زندگی اجتماعی را سازمان میدهد، كه یك نوع از پیشرفت علمی است، در پرتو آن میتوانیم در باره عمر مهدی (عج) به بررسی بنشینیم...

دیگر هیچ انگیزهای برای شگفتیها باقی نمیماند، مگر اینكه در دانش امام مهدی(عج) شك كنیم و پیشی گرفتن علم او را بر كاروان دانش بشر بعید بشماریم... اگر همه اینها را باور داریم، چگونه برای خداوند بلند مرتبه دشوار میشماریم كه مهدی(عج) را بر دانش زمان پیشی دهد؟چگونه است كه طول عمری كه خداوند به موعود منتظر(عج) بخشیده، شگفتی میآورد، اما دگرگون كردن جهان و بنای از نوساختن بر مبنای تمدن بزرگ كه به عهده آن حضرت گذاشته شده است را چگونه باید نظر داشت؟

منبع اندیشه قم

بالا