((اقا یکی جواب منو بده)). من به عنوان یک سکولار میگم دین دیگه لازم نیست.

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه.
اول یه مقدمه بگم
من به عنوان یه سکولار الان می گم دین خوبه و به کارم میومده اما حالا با پیشرفت علم و وجود عقل و تجربه دیگه به دین نیازی ندارم.
شما حالا بیاید ثابت کنید که چرا من به دین هنوز نیاز دارم؟
ممنون.یا علی مدد...

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
سلام
دین و عقل و تجربه و علم همه اینا در کنار هم هستن....مهمترین واقعیت آدمی این هست که در طلب بینهایت هست و این ذاتشه.......شما هرچه قدر هم علم داشته باشی و هر چقدر پیشرفت داشته باشی به این نیاز بینهایت طلبی نمیتونی پاسخ بدید.......اما در دین به این بینهایت طلبی پاسخ داده خواهد شد. چرا که دین عبارتست از تنظیم زندگی برای رسیدن به بینهایت طلبی.......... و بینهایتی جز الله تعالی نیست......

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
سلام
دین و عقل و تجربه و علم همه اینا در کنار هم هستن....مهمترین واقعیت آدمی این هست که در طلب بینهایت هست و این ذاتشه.......شما هرچه قدر هم علم داشته باشی و هر چقدر پیشرفت داشته باشی به این نیاز بینهایت طلبی نمیتونی پاسخ بدید.......اما در دین به این بینهایت طلبی پاسخ داده خواهد شد. چرا که دین عبارتست از تنظیم زندگی برای رسیدن به بینهایت طلبی.......... و بینهایتی جز الله تعالی نیست......
خوب من میخوام همینو بدونم بخاطر چی نمیتونم واقعا علتش چیه

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه.
اول یه مقدمه بگم
من به عنوان یه سکولار الان می گم دین خوبه و به کارم میومده اما حالا با پیشرفت علم و وجود عقل و تجربه دیگه به دین نیازی ندارم.
شما حالا بیاید ثابت کنید که چرا من به دین هنوز نیاز دارم؟
ممنون.یا علی مدد...
به نظر من دین یه سری قانون مندی رو برای ما مشخص کرده وهر انسانی تو هر دین ومذهبی باشه یه جور خدایی رو میپرسته حتی اگه بت باشه یا هر چیز دیگه یعنی هر چند به تکامل عقلی هم رسیده باشه ولی نیاز به خداپرستی داره وبه هر چیزی که رو بیاره مثلا دین رو کنار بذاره وسمت موسیقی یا هر چیز دیگه ای بره یه مدت بگذره دل زده میشه ولی تنها چیزی که انسان رو تشنه تر میکنه خدا پرستی وخداشناسیه وانسان فطرتا به وجود خدا نیازمنده.

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
به نظر من دین یه سری قانون مندی رو برای ما مشخص کرده وهر انسانی تو هر دین ومذهبی باشه یه جور خدایی رو میپرسته حتی اگه بت باشه یا هر چیز دیگه یعنی هر چند به تکامل عقلی هم رسیده باشه ولی نیاز به خداپرستی داره وبه هر چیزی که رو بیاره مثلا دین رو کنار بذاره وسمت موسیقی یا هر چیز دیگه ای بره یه مدت بگذره دل زده میشه ولی تنها چیزی که انسان رو تشنه تر میکنه خدا پرستی وخداشناسیه وانسان فطرتا به وجود خدا نیازمنده.
خوب پس چطور غربی ها و سکولار از این همه کارای بدی که می کنن خسته نشدن و هنوز هم علاقه دارن به این کارهایی که می کنن؟

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
خوب پس چطور غربی ها و سکولار از این همه کارای بدی که می کنن خسته نشدن و هنوز هم علاقه دارن به این کارهایی که می کنن؟
چقدربا مردمان خارج از کشور ارتباط داشتین یا آنها را میشناسیدخارج اون چیزی نیست که در ماهواره ورسانه ها میبینیم. فرض بر اینکه غرب پیشرفت کرده چرا هنوز علم و پیشرفت انها از پس کنترل خوی وحشی انسانها بر نیامده که بخواهند جریمه های چند صد دلاری برای انداختن آشغال در خیابان وضع کنند.

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
چقدربا مردمان خارج از کشور ارتباط داشتین یا آنها را میشناسیدخارج اون چیزی نیست که در ماهواره ورسانه ها میبینیم. فرض بر اینکه غرب پیشرفت کرده چرا هنوز علم و پیشرفت انها از پس کنترل خوی وحشی انسانها بر نیامده که بخواهند جریمه های چند صد دلاری برای انداختن آشغال در خیابان وضع کنند.
ممنون. جوابتون تا حدی قانع کننده بود ولی هنوز به اون حد مطلوب نبود. بقیه که نظر دادن اونوقت جوابش رو می فهمید

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"

هر چی فکر کردم معنی این جمله رو متوجه نشدم............چی رو به خاطر چی نمیتونید؟
بسم الله الرحمن الرحیم
ببینید بزارید یه جور دیگه بگم
من یک فرد سکولار هستم که میگم دین در ابتدا برای من خوب بوده چون اومده اون مطالب اولیه رو به من یاد داده و حالا من با یاد گرفتن اون مطالب دیگه باقی راه رو خودم می تونم برم و به دین نیاز ندارم.
حالا شما ثابت کنید که این حرف من اشتباهه و من هنوز به دین نیاز دارم

شیخ رجبعلی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

به شخصه با جماعت خارجی کارکردم ( اسیایی و اروپایی البته همکاری مشترک روی پروژه ها و رودرو ) به نظرم اینکه گفتید "خارج اون چیزی نیست که در ماهواره ورسانه ها میبینیم" درسته اونها خیلی جنبه های مثبت زندگیشون را که به درد ما بخوره نشونمون نمیدند و ما فکر میکنیم اونها همش دنبال ......هستند به شخصه خیلی چیزهای مثبت ازشون دیدم مثل : سخت کوشی و دقت در کار ، صداقت و دروغ نگفتن ، همکاری و .... که خیلی جامعه ما بهشون نیاز داره.

سوالات من هم اینهاست ؟
اصلا هدف دین چیه ؟ چقدر موفق شده ؟ دلیل موفقیت و عدم موفیتش چیه ؟
ایا واقعا در جایی از این کره خاکی دین به معنا واقعی پیاده سازی شده تا بتوان نتیجه ان را به موارد مشابه بررسی کرد ؟
ایا عدم موفقیت دینداران نشانه عدم کارایی دین است ؟
ایا گرایش زبانی به دین و نمود نداشتن آن در زندگی خود نوعی سکولاریت نیست ؟
چرا کشورهایی که طرفدار سکولاریسم ( عدم دخالت دین در اجتماع) هستند موفقیت بیشتری از جوامع مسلمان در اکثر زمینه ها دارند ؟

بالا